Strona główna Linux Bądź na bieżąco z RSSOwl

Bądź na bieżąco z RSSOwl

przez CoreBlog
ikona rssowl

ikona rssowlJeśli w pracy lubisz być na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata, a nie masz czasu na przeglądanie przeładowanych reklamami popularnych portali, wyjściem mogą być krótkie, zdawkowe kanały RSS, które na bieżąco dostarczą nam świeżych informacji z dziedzin, które nas najbardziej interesują. Jednym z ciekawszych programów obsługujących tego typu kanały jest RSSOwl.

Przy pierwszym uruchomieniu tego darmowego oprogramowania zostaniemy zapytani o jego podstawowe ustawienia, które nas zainteresują. Jeśli chcemy, możemy tu zaimportować polecane kanały RSS (Import Recommended Feeds), odczytać je z istniejącego już pliku (Import Feeds from a File or Website), bądź nie importować żadnych (Do not Import Feeds), by później samemu wybrać interesujące nas kanały.

01 start import

Wybierając pierwszą z wymienionych opcji RSSOwl wyświetli okno z długą listą różnych rekomendowanych kanałów. Możemy zaznaczyć, które nas interesują, które chcemy mieć załadowane do naszego programu. Całość operacji kończymy klikając button Finish.

02 choose elements

Jak widzimy w głównym oknie programu – jego menu jest wyświetlane w języku angielskim. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić go na bardziej przyjazny dla nas – język polski. W tym celu na pasku menu klikamy opcję Tools, następnie Language i tam wybieramy Download Additional Languages…

03 download language

W wyświetlonym oknie zaznaczamy „ptaszkiem” pozycję Polish Translation 1.0.0 i klikamy button Next.

04 dodaj polish

Program na bieżąco ściągnie odpowiedni plik i przełączy program na wybrany język.

05 przegladamy rss

Chcąc dodać nowy kanał RSS wystarczy w lewym górnym rogu głównego okna programu kliknąć button Nowy i w wyświetlonym oknie podać odpowiedni adres www do pożądanego kanału.

06 nowy kanal

Jak zdobyć adres kanału RSS? Jeśli, przykładowo, interesują nas informacje podawane przez portal czasopisma „Rzeczpospolita”, wówczas w wyszukiwarce Google wpisujemy frazę: „Rzeczpospolita kanały RSS”. Po wejściu pod odpowiedni link powinniśmy ujrzeć tego typu stronę, jak poniżej.

07 kanaly rzeczpospolita

Oczywiście internet pełen jest różnych innych kanałów RSS, wystarczy poszukać w różnych dziedzinach, jakie nas interesują: polityka, sport, nowości technologiczne, gospodarka, finanse, podróże, nieruchomości i wiele, wiele innych.

Przy dodawaniu nowych kanałów RSS warto zauważyć, iż mogą one być błędnie nazwane, np. tytułem ostatniego artykułu, jaki w danym kanale był wprowadzony. Stąd też dobrze jest to zmienić z pozycji okna głównego, gdzie na liście z lewej strony klikamy PPM na błędnie nazwanym kanale i wybieramy pozycję Właściwości.

08 wlasciwosci kanalu

W wyświetlonym oknie wystarczy w polu Nazwa wprowadzić odpowiedni nagłówek kanału.

09 wlasciwosci okno

Jak więc widać – w łatwy sposób możemy mieć na bieżąco informacje dotyczące bieżących wydarzeń z kraju i ze świata. Wystarczy tylko skonfigurować najbardziej interesujące nas tematy… i później zerkać na pojawiające się nowe komunikaty.

Informacje o programie:
Nazwa: RSSOwl
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

Napisz komentarz