Strona główna Internet Tworzenie 3 poziomów blogów SEO

Tworzenie 3 poziomów blogów SEO

przez CoreBlog
ikona seo pozycjonowanie

SEO Perfect CompanyTworzenie zaplecza SEO, czy też budowanie pozycji danej strony internetowej na wybrane słowa kluczowe wymaga m.in. zbudowania bazy blogów, które będą się wzajemnie linkowały. W niniejszym tekście skupię się przede wszystkim na zasadach linkowania pomiędzy blogami i tworzenia ich na tzw. kilku poziomach. Oczywiście jest to tylko ogólny zarys tematyki, gdyż ciągłe zmiany w kodzie robota Google, który to nieustannie przeczesuje internet, nie pozwalają na szczegółowy opis i zagłębienie się w schemat działania tegoż robota. Wówczas cały tekst stałby się szybko nieaktualny…

MINIMUM 3 POZIOMY
Podstawową zasadą tworzenia blogowego zaplecza pozycjonerskiego jest to, że muszą wystąpić minimum trzy poziomy blogów. Na czym to polega? Na tym, że każdy kolejny poziom blogów jest ważniejszy od niższego, a zadaniem niższych jest budowanie pozycji tych wyższych. Zagmatwane?

Generalnie chodzi o to, aby całe nasze zaplecze blogowe nie linkowało tylko i wyłącznie do strony docelowej. Nawet można powiedzieć wręcz, że blogi najniższego poziomu w ogóle nie powinny tego robić. Blogi trzeciego poziomu powinny linkować do blogów drugiego poziomu, a te z kolei do blogów pierwszego poziomu. Te ostatnie mają za zadanie linkować już bezpośrednio do strony docelowej (tej, którą pozycjonujemy).

blogi_3_poziomy

LINKI MIĘDZY BLOGAMI
Jak budować linki pomiędzy blogami i poziomami blogów? Ogólna zasada została już wspomniana. Trzeci poziom linkuje do drugiego, a drugi do pierwszego. Ale nasze działania nie mogą być w żaden sposób schematyczne, gdyż szybko zostaną wychwycone przez mechanizmy Google, a to nie poprawi naszej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeden blog 3 poziomu raz linkuje do jednego bloga 2 poziomu, następnym razem do innego bloga 2 poziomu, następnym do jeszcze innego, a czasem warto, żeby zalinkował do innego bloga 3 poziomu, a czasem nawet bezpośrednio do bloga 1 poziomu. Musi tu występować ciągła rotacja, zmiana, w pewnym sensie „losowość”.

Z blogami 2 poziomu robimy podobnie, z tym, że czasem może się zdarzyć, że blog 2 poziomu linkuje do blogów 3 poziomu. Ale niezbyt często, gdyż nie może być tak, że blog 3 poziomu nagle staje się silniejszy od bloga 2 poziomu.

Blog 1 poziomu również linkują między sobą, może się zdarzyć link zwrotny do bloga 2 poziomu, ale już raczej nie do bloga 3 poziomu. Najważniejszym jednak ich zadaniem jest linkowanie strony docelowej.

PAMIĘTAJ!
Jeszcze raz przypominam o kilku ważnych zasadach:
– linkowanie musi być za każdym razem różne (różne słowa kluczowe, pomiędzy różnymi blogami);
– nie możesz stosować łatwych do rozszyfrowania schematów, np. że co tydzień linkujesz tak samo;
– warto zadbać, aby była jak największa różnorodność blogów, jeśli chodzi o platformy (serwery), a więc część niech będzie w wordpressie, część na blogspocie, a część na innych serwisach blogerskich;
– zadbaj o to, aby każdy blog był postawiony na innym szablonie (to również ważne!);
– nie wykonuj żadnych ruchów, ani nie umieszczaj żadnych informacji, które pozwolą zidentyfikować Twoje blogi, jako pochodzące z jednego źródła – od Ciebie!
– blogi (np. 1 poziomu) z wykupioną własną domeną mogą mieć większą wartość niż na domenach darmowych.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz