Strona główna Internet Pisanie tekstu pod mieszarkę synonimów

Pisanie tekstu pod mieszarkę synonimów

przez CoreBlog
ikona seo pozycjonowanie

ikona seo pozycjonowanieByć może zetknąłeś się już z pojęciem mieszarki synonimów i pisania tekstów pod takie aplikacje. Jeśli jeszcze nie wiesz do czego to służy i jak to działa to zapraszam Cię do przeczytania dalszej części tego tekstu. Postaram się w nim pokrótce wytłumaczyć co to jest mieszarka synonimów i w jaki sposób tworzy się w niej prosty tekst, z którego automatycznie zostanie wygenerowanych kilka innych tekstów o podobnej treści.

Mieszarka synonimów to proste narzędzie służące do stworzenia z jednego tekstu, kilku innych tekstów o podobnej treści, lecz z wykorzystaniem innych słów – czyli synonimów. Do czego to służy? Do pozycjonowania stron internetowych. Im więcej różniących się od siebie tekstów odsyłających do jednej i tej samej strony – tym większa szansa, że dana strona znajdzie się wysoko w rankingu wyszukiwania. W przypadku umieszczenia 20 razy tego samego tekstu na różnych portalach efekt może być znacznie gorszy.

Jak się szykuje taki tekst pod mieszarkę? Przy pomocy odpowiednich znaków tworzymy grupy synonimów, tak aby mieszarka wiedziała, że dane słowo możemy zastąpić innym słowem lub słowami. W tym celu tworzy się odpowiednią składnię:

Witam Cię! {Pragnę|Chcę} pokazać Ci, jak działają mieszarki synonimów.

W nawiasach { } zostały umieszczone synonimy (i oddzielone od siebie pionową kreską |), które mieszarka będzie wykorzystywać losowo. Z powyższego zdania możemy utworzyć dwa zdania (gdyż mamy tylko dwa synonimy w całym tekście, w związku z czym możliwe są tylko dwie kombinacje):

1. Witam Cię! Pragnę pokazać Ci, jak działają mieszarki synonimów.
2. Witam Cię! Chcę pokazać Ci, jak działają mieszarki synonimów.

Aby zwiększyć liczbę zdań, jaka może powstać z danego zdania należy zwiększyć mu liczbę synonimów. Można do „Pragnę” i „Chcę” dołożyć coś jeszcze, oddzielając kolejne propozycje od siebie pionową kreską |. Można też dodać synonimy do innych słów:

{Witam Cię|Cześć}! {Pragnę|Chcę} {pokazać Ci|przedstawić Ci|zaprezentować Ci}, jak {działają|funkcjonują} mieszarki synonimów.

Jak widzimy z powyższego przykładu (który być może staje się mniej czytelny) możemy stworzyć już znacznie większą liczbę kombinacji, dla przykładu przedstawię kilka:

1. Witam Cię! Pragnę przedstawić Ci, jak działają mieszarki synonimów.
2. Cześć! Chcę zaprezentować Ci, jak funkcjonują mieszarki synonimów.
3. Witam Cię! Chcę pokazać Ci, jak funkcjonują mieszarki synonimów.
4. Cześć! Pragnę przedstawić Ci, jak działają mieszarki synonimów.

Dodając kolejne zdania z kolejnymi synonimami, możemy stworzyć ogromną liczbę kombinacji, zwiększając w ten sposób bazę tekstów, które będą wykorzystane w pozycjonowaniu SEO.

mieszarka synonimow

Oczywiście tworząc teksty pod mieszarki synonimów należy być uważnym, bo trzeba wstawić synonim w odpowiedniej formie, aby pasował do każdego innego słowa (i całego zdania) wstawionego w danym tekście. Dlatego trzeba uważnie „w głowie” stworzyć sobie kilka zdań z wykorzystaniem wstawianych synonimów, aby być pewnym, czy wszystko jest OK.

Na potrzeby tekstu skorzystano z mieszarki dostępnej pod adresem: KLIKNIJ

Powiązane artykuły

1 Komentarzy

Kasia 16 września, 2013

Banalny artykuł

Napisz komentarz