Strona główna Grafika Photoshop: Szybki autoportret

Photoshop: Szybki autoportret

przez CoreBlog

Jak szybko i łatwo zrobić swój autoportret przy pomocy współczesnych zdobyczy technologii? Najprościej… ustawić aparat na autofocus i cyknąć sobie fotkę. Ale jak zrobić autoportet na płótni, który będzie jak żyw wyglądał na malowany – mimo, iż nie mamy najmniejszych zdolności plastycznych? To też proste. Ale do tego przyda się już nam Photoshop.

Do pożądanego efektu prowadzą dwie drogi, z których każda oferuje ledwie kilka kliknięć. Rzuć okiem.

SPOSÓB 1

alexei 4
Zdjęcie portretowe / foter.com

Ładujemy do programu zdjęcie, które zamierzamy obrobić (a że będzie to autoportret, to rzecz jasna będzie to nasze zdjęcie). Następnie klikamy LPM w pasku menu na Filtr, następnie pozycja Artystyczne i wreszcie Gąbka…

filtr art gabka

Po zatwierdzeniu nasze zdjęcie zostanie poddane działaniu wybranego filtru.

dodanie gabki

Aby nadać zdjęciu “wrażenie” rzeczywistego portretu, warto dodać mu fakturę płótna. Dlatego też klikamy ponownie na pasku menu w opcję Filtr, następnie Tekstura i wreszcie Dodanie tekstury…

filtr tekstura dod tekst

W wyświetlonym oknie dodawania tekstur, po prawej stronie okna znajduje się lista rozwijana z możliwością wyboru tekstury – nas interesuje jedna spośród dwóch: Brezent lub Płótno.

okno dodanie tekstury

Po wybraniu tekstury i zatwierdzeniu, naszym oczom natychmiast ukazuje się pożądany efekt.

dodanie tekstury

SPOSÓB 2

sugar skulls paper flowers chasing light the golden hour 4
Zdjęcie artystyczne / foter.com

Po załadowaniu do programu zdjęcia klikamy LPM w pasku menu na Filtr, następnie Artystyczne i na końcu Maźnięcia farbą…

filtr art maz farba

Po zatwierdzeniu nasze zdjęcie poddane zostanie działaniu wybranego filtru.

pani mazniecia farba

W celu nadania „wrażenia” rzeczywistego portretu dodajemy odpowiednią fakturę, poprzez nałożenie na zdjęcie tekstury. W tym celu klikamy w pasku menu Filtr, następnie Tekstura i tam Dodanie tekstury…

pani dodanie tekstury

UWAGA
Jako ciekawostkę powiem, że u wielu fotografów można wywoływać zdjęcia bezpośrednio na płótnie. Wówczas nie ma sensu nadawania przerobionemu zdjęciu tekstury płótna. Tę ostatnią czynność dajemy jedynie w przypadku, kiedy chcemy zdjęcie wywołać lub wydrukować na papierze fotograficznym, by nadać mu nieco „malarskiego charakteru”.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Eternity 28 sierpnia, 2014

Super blog, o ile jeszcze Autor tu zaglada..mi sie bardzo przyda! pytanie a propos powyzszego postu: w cs6 nie udalo mi sie osiagnac z automatycznych ustawien efektow jak na zdjeciach w poscie, jakie parametry byly wykorzystane w powyzszym przykladzie? 🙂

Napisz komentarz