Strona główna Windows Usuwanie kopii zapasowej SP1 w Windows 7

Usuwanie kopii zapasowej SP1 w Windows 7

przez CoreBlog
windows 7 logo

windows 7 logoUsunięcie kopii zapasowej systemu powstałej po instalacji pakietu łatek Service Pack 1 do Windows 7, może być sposobem na odzyskanie niezbędnej przestrzeni dyskowej. Tym bardziej, że pewnie łatki te zostały na twoim komputerze zainstalowane już dawno temu, więc masz pewność, że wszystko działa jak należy (i żadna kopia zapasowa nie będzie ci potrzebna). Dlatego do dzieła! W końcu gra toczy się o kilkaset megabajtów więcej na dysku…

Dlatego całą zabawę zaczynamy od wejścia pod Mój komputer i kliknięcia PPM na dysku C: i wybrania z menu pozycji Właściwości.

01 wlasciwosci dysku

W wyświetlonym oknie klikamy na button Oczyszczanie dysku.

02 wlasciwosci

Teraz musimy chwilkę poczekać, aż system przeprowadzi niezbędną analizę. Może to troszkę potrwać, więc należy uzbroić się w odrobinkę cierpliwości.

03 trwa obliczanie

Po przeprowadzeniu analizy system wyświetli okno, w którego dolnej części winniśmy kliknąć button Oczyść pliki systemowe.

04 oczyszczanie

W nowym oknie spośród całej gamy wyświetlonych pozycji zaznaczamy „ptaszka” obok Pliki kopii zapasowej dodatku Service Pack 1 i klikamy OK.

05 pliki sp win7

Zatwierdzamy chęć poczynienia tego kroku.

06 potwierdz

Czekamy chwilkę, aż system przeprowadzi odpowiednią operację usuwania plików.

07 usuwanie plikow

I na koniec radujemy się dodatkowymi 650 megabajtami wolnej przestrzeni dyskowej. Mało? Zawsze coś, szczególnie, jeśli jesteś pod tym względem potrzebujący… Poza tym tak czy inaczej pliki te są zupełnie zbędne.

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

nocnymarek 27 sierpnia, 2012

Do czyszczenia śmieci w Windowsie można też użyć CCleaner`a 🙂 lepszego na rynku nie ma, sprząta jak mało kto, a przy tym jest darmowy 🙂

Napisz komentarz