Strona główna Windows Windows – obsługa plików nieznanego typu

Windows – obsługa plików nieznanego typu

przez CoreBlog
windows 7 logo

windows 7 logoCzasem się zdarza, że otrzymujesz od znajomego, czy od zleceniodawcy plik, którego format nie jest w żaden sposób zarejestrowany w Twoim systemie, a więc nie posiada on żadnych instrukcji co do tego, w jaki sposób go otworzyć (poprzez jaki program). Wówczas system zaproponuje Ci wyszukanie w sieci odpowiedniego programu (co zwykle kończy się niepowodzeniem). Okno to więc jest zbędnym elementem systemu, można z niego zrezygnować.

Zamiast tego proponuję Ci, drogi Czytelniku, by w przypadku, kiedy próbujesz otworzyć plik nieznanego formatu, system otworzy okno Otwieranie za pomocą.

W tym celu wchodzimy pod systemowy rejestr (w polu Uruchom pod ikoną Windowsa wpisujemy „regedit”).

W rejestrze wyszukujemy klucza o adresie:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

W pustym miejscu okna (po prawej stronie) klikamy PPM i z menu, które się nam rozwinie wybieramy Nowy, a następnie Wartość DWORD. W wyświetlonym okienku wpisujemy nazwę NoInternetOpenWith, klikamy dwa razy Enter, w polu Dane wartości wpisujemy cyfrę 1 i zatwierdzamy.

01 rejestr systemu

Aby wprowadzone przez nas zmiany były aktywne, musimy uruchomić ponownie system, aby przeładował sobie do pamięci nowe dane z rejestru.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz