Strona główna Finanse Ubezpieczenie domu przed skutkami włamania w praktyce

Ubezpieczenie domu przed skutkami włamania w praktyce

przez CoreBlog
6670 uiWc1aKMHaluXxQ4

Jak chronić się przed finansowymi skutkami włamania do domu? Podstawowym produktem ubezpieczeniowym, który znajdzie zastosowanie w tej sytuacji, jest polisa majątkowa z odpowiednim zakresem. Zabezpieczenie to chroni majątek przed skutkami kradzieży oraz uszkodzeniami, jakie mogą być spowodowane podczas włamania.

Jak ubezpieczyć dom od kradzieży?

Kluczowym elementem ubezpieczenia majątkowego (https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-majatkowe-warszawa-ursynow/) w kontekście włamania i kradzieży jest zakres wybranego produktu, ale także jego przedmiot. Jak to rozumieć? W kwestii zakresu sprawa jest dość oczywista – na liście ryzyk, za które towarzystwo ubezpieczeniowe weźmie odpowiedzialność, musi znaleźć się kradzież z włamaniem. Warto zwrócić uwagę na to, że w innych wariantach polisy może pojawić się ryzyko kradzież bez śladów włamania. To sytuacja, kiedy złodziej np. ukradnie nam klucze, a więc wejdzie do domu bez wyłamywania drzwi, okien itp. Dobrym rozwiązaniem jest upewnić się, że i takie ryzyko ubezpieczyciel bierze pod uwagę.

Ponadto istotny jest przedmiot ubezpieczenia majątkowego. Szczególnie w kontekście włamania i kradzieży, w końcu łupem przestępcy padają wartościowe przedmioty (elektronika, sprzęt RTV, biżuteria czy dzieła sztuki), a nie okna czy drzwi posesji. Dlatego polisa musi obejmować zarówno elementy stałe majątku (czyli właśnie ściany, fundamenty, zabudowy itp.), jak i ruchome. Do tej grupy zliczamy wszelkie wartościowe przedmioty – meble, ubrania, sprzęt RTV, AGD, biżuterię, różnego rodzaju dzieła sztuki i tym podobne.

Ile kosztuje ubezpieczenie majątkowe?

Koszt ubezpieczenia domu przed skutkami włamania jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim wysokość składki jest powiązana z wartością mienia, które chcemy ubezpieczyć. Im większa jego wartość, tym wyższy koszt polisy. Poza tym cena polisy może zależeć od rodzaju polisy i jej zakresu. Ponadto składka ubezpieczeniowa jest zależna od lokalizacji domu i zabezpieczeń, jakie są w nim stosowane (np. alarm, kamery itp.).

Wysokość składki jest także uzależniona od wysokości sumy ubezpieczenia, jaką chcemy wykupić. Suma ta natomiast jest związana z wartością nieruchomości. Finalnie koszt ubezpieczenia domu przed skutkami włamania może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Dlatego przed wyborem konkretnej polisy, warto dokładnie przeanalizować oferty firm oraz porównać ich ceny i ogólne warunki ubezpieczenia.

O czym warto wiedzieć?

Aby uzyskać odszkodowanie za skradzione lub zniszczone mienie szybciej, warto zachowywać rachunki lub faktury za poszczególne przedmioty. Wówczas oszacowanie strat będzie prostsze. Jak jednak wybrać najlepszą ofertę? Obecnie na rynku znajdziemy wiele propozycji ubezpieczenia domu przed skutkami włamania. Samodzielne przeszukiwanie internetu połączone z porównywaniem ofert jest bardzo czasochłonne, dlatego lepiej zaufać specjalistom z Eurofinance. Jesteśmy mutliagencją, która pomaga osobom poszukującym korzystnego ubezpieczenia domu nie tylko od ryzyka włamania, dewastacji i kradzieży, ale także innych zdarzeń, np. zalania czy pożaru. 

Powiązane artykuły

Napisz komentarz