Strona główna Android Appki dla podróżnych

Appki dla podróżnych

przez CoreBlog
namierzanie GPS

namierzanie GPSW okolicach ferii zimowych warto powiedzieć kilka słów na temat aplikacji na Androida, które mogą okazać się pomocne w planowaniu podróży, czy w jej trakcie. Zresztą, wypadałoby już powoli myśleć nad tym, co będziemy robić na letnie wakacje. W końcu czas nieubłaganie mija, a grunt to dobry pomysł (i oczywiście dobra pogoda, ale to już nie jest od nas zależne) na udany wypad w Polskę.

ZABYTKI W POLSCE
Jak już ruszać w kraj – to ruszać z myślą o jego zwiedzaniu. Podobne założenie mieli zresztą twórcy aplikacji Zabytki w Polsce, która ma pomóc odnajdywać ciekawe miejsca w regionie, który nas interesuje. Czasem takie miejsca, o których dotąd nie mieliśmy zielonego pojęcia! Czasem w mieście naszego zamieszkania!

zabytki

Być może baza danych niniejszej aplikacji nie należy jeszcze do największych, ale i tak potrafi już zadziwić. Zresztą podobnie jak wygląd aplikacji, który prezentuje się naprawdę elegancko i schludnie. Jeśli projekt będzie się nadal rozwijał – z pewnością docenią go i użytkownicy i wkrótce stanie się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na Androida w Polsce. Tym bardziej, że Polska posiada wiele punktów godnych polecenia, zarówno turyście z Polski, jak i spoza niej. I mowa tutaj nie tylko o takich miejscach jak krakowski Wawel, czy kopalnia w Wieliczce, ale i o mniej popularnych, mniej znanych miejscach, jak chociażby przepiękny zamek Ogrodzieniec, krutyński szlak kajakowy na Mazurach, czy polskie szlaki górskie.

KORKOSFERA.PL MOBILE
Z racji, że ferie zimowe i wakacje letnie są okresami, kiedy drogi są mocno oblegane przez kierowców, tu i ówdzie mogą zrobić się mocne korki i zatory. W związku z tym przydałyby się informacje o tym, czy przypadkiem nie zbliżamy się do takiego punktu, by go spokojnie ominąć. W tym celu przyda się aplikacja korkosfera.pl mobile, która dzięki prostemu i czytelnemu interfejsowi pozwoli szybko zorientować się w sytuacji na drodze. Zresztą nie tylko w wakacje i ferie, ale i na co dzień, w drodze do pracy, czy w krótkim weekendowym wypadzie. Zawsze warto wiedzieć, gdzie i kiedy drogi są zapchane, żeby skierować się na te bardziej drożne.

TRASEO
Ciekawą propozycją dla aktywnych turystów jest appka o nazwie Traseo. Pozwala ona na rejestrowanie i dzielenie się z innymi użytkownikami przebytymi przez siebie trasami, w ten sposób można szybko i skutecznie wyszukać np. wycieczkę rowerową w naszej okolicy, czy propozycję wypadu kajakowego na Mazury. Jest to tym bardziej atrakcyjne, że wycieczki były w praktyce sprawdzone przez użytkowników, nie są to jedynie papierowe wyliczenia i wyznaczanie trasy przez autorów. Świetny pomysł i dobre wykonanie!

traseo

Powiązane artykuły

Napisz komentarz