Strona główna Internet Jak stworzyć playlistę na YouTube

Jak stworzyć playlistę na YouTube

przez CoreBlog
ikona youtube

ikona_youtubeCzęsto przeszukując zawartość portalu YouTube natykamy się na rozmaite tzw. “playlisty”, po włączeniu których portal sam odtwarza w określonej kolejności filmy. Często, rzecz jasna, tworzy się w ten sposób playlisty muzyczne. Jednak z racji, że nie zawsze cały zestaw musi odpowiadać naszym gustom – warto wiedzieć, w jaki sposób tworzy się takie YouTube`owe playlisty.

Najważniejszą rzeczą jest posiadanie konta na YouTube… Jeśli jesteś użytkownikiem Gmaila to praktycznie sprawę masz załatwioną, gdyż obydwa konta się łączą. Jeśli nie masz – musisz je założyć.

Kiedy już posiadasz owe konto – musisz się na nie zalogować. W tym momencie masz dwie możliwości tworzenia playlisty, oczywiście wybierasz tę, która jest dla Ciebie wygodniejsza w danej chwili.

1. Zakładka “Dodaj do”

Pod każdym oglądanym przez nas filmem na YouTube znajduje się zakładka oznaczona jako “Dodaj do“. Wystarczy ją kliknąć, jeśli chcemy dodać aktualny film do playlisty, a następnie poniżej wybieramy playlistę, do której chcemy dodać lub też wpisujemy nazwę nowej playlisty i klikamy button „Utwórz”.

01_dodaj_do_playlisty

2. Edytor playlisty.

W każdym momencie możemy kliknąć ikonkę menu znajdującą się tuż obok logo YouTube i z rozwijalnej listy wybrać opcję „Playlisty”.

02_rozwin_menu

Klikamy w nią, a następnie otwiera nam się opcja edycji playlisty razem z wyświetlonymi dotychczasowymi playlistami (o ile jakieś mamy). Aby utworzyć nową playlistę klikamy button „Nowa playlista”.

03_nowa_playlista

Jeśli chcemy edytować starą playlistę – klikamy na jej nazwę, tuż pod miniaturą filmu (kliknięcie na samą miniaturę powoduje rozpoczęcie odtwarzania playlisty).

 W trakcie edycji playlisty, aby dodać nowy film – należy po prawej stronie kliknąć button „Dodaj film”.

04_dodaj_film

 

Wyświetlone zostanie okno, w którym następnie wpisujemy nazwę filmu (w ten sposób go wyszukujemy), a gdy znajdziemy odpowiedni – zaznaczamy go jednym kliknięciem, a następnie klikamy na dole okna button „Wybierz”.

 05_dodawanie_filmu

W ten oto sposób zapełniamy naszą playlistę kolejnymi pozycjami.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz