Strona główna Ciekawostki Strony www dla uczniów/studentów

Strony www dla uczniów/studentów

przez CoreBlog
ikona mozg1

ikona mozg1Smutno Ci z powodu powoli kończących się wakacji, drogi uczniu? Gnębi Cię myśl, drogi studencie, że i Twój wolny czas przekroczył już półmetek? Nie martw się… na pocieszenie postaram się na nowo wprowadzić Cię w tryb roku szkolnego/akademickiego, przypominając nieco o nauce, choć w przyjemniejszej formie. W postaci stron www, które młodych naukowców zaciekawią, a i mogą okazać się użyteczne.

TRÓJWYMIAROWE ZWIĄZKI CHEMICZNE
Adres: http://alteredqualia.com/canvasmol/

Strona ta (wykonana zresztą w technologii języka HTML 5) prezentuje animowane trójwymiarowe modele różnych związków i pierwiastków chemicznych. W sumie jest ich nieco ponad 50 sztuk, ale każda prezentuje się interesująco… nawet dla osób, które za chemią niespecjalnie lubią. Tu jednak mogą zobaczyć jak prezentuje się ich ulubiony związek z życia wzięty… kofeina, cholesterol, penicylina, aspiryna czy nawet… kokaina, LSD, THC. Istnieje również możliwość ściągnięcia trójwymiarowych obrazków w formacie PNG. Strona ta może się przydać m.in. do przygotowania różnej maści prezentacji multimedialnych!
morfina

PRZELICZNIK JEDNOSTEK
Adres: http://bms.krakow.pl/polecamy/przelicznik-jednostek/

Przeliczanie jednostek – jeśli nie jesteś fizykiem, który to uwielbia, to jest to chyba Twój senny koszmar. Ale spokojnie, jeśli masz zadanie domowe, które tego wymaga – pomoże Ci w tym zadaniu internet. Co potrzebujesz przekonwertować? Admitancję, ciepło właściwe, fluencję energii, gradient temperatury, luminację energetyczną, lepkość kinematyczną? A może moc bierną, masę, pęd, czy reluktancję? Nie ma problemu… Wskazana strona poradzi sobie z całą gamą rozmaitych – i tych codziennych, i tych dziwacznych jednostek, o których pewnie pierwszy raz słyszymy.
przelicznik

WYKRESY FUNKCJI
Adres: http://www.wykresyfunkcji.pl/

Siedzisz trzy godziny nad rozwiązaniem zadania matematycznego, ale nie masz już sił narysować wykres funkcji? Przygotowujesz prezentację, w której ma się znaleźć ładny wykres funkcji? Albo po prostu nie masz talentu artystycznego i rysowanie wykresów wychodzi Ci bardzo słabo? Wejdź na wskazany powyżej adres, wprowadź wzór funkcji… i ciesz oko eleganckim wykresem.
wykresfunkcji

NAUKA ANGIELSKIEGO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Adres: http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/

Chcesz nauczyć się szybko i skutecznie, ale jednocześnie tanio języka angielskiego? Twój koszt będzie jedynie taki, jaki włożysz w… opłacenie prądu za przejrzenie stronki www BBC i ewentualnie wydrukowanie odpowiednich tekstów (choć nie jest to koniecznie). Pod wskazanym adresem znajdziecie wyśmienite lekcje języka angielskiego z różnych dziedzin życia, a każda z nich zawiera doskonałe nagrania lektorów, zapis rozmówek i przetłumaczenie (na j. polski) nowych słówek. Teraz tylko potrzeba odrobiny chęci, samozaparcie i minimum talentu lingwistycznego.
bbc

MALARSTWO TRADYCYJNE W FORMIE CYFROWEJ
Adres: http://www.google.com/culturalinstitute/project/art-project

Google potrafi zaskakiwać – raz budzi kontrowersje nadmiernie zbieranymi informacjami o użytkownikach, innym razem tworzy artystyczną bazę, która może przydać się nie tylko miłośnikom malarstwa, ale i uczniom oraz studentom. „Art Project” jest cyfrowym zbiorem rozmaitych dzieł różnych malarzy, choć z pewnością baza ma jeszcze pewne braki, można ufać, że z czasem powoli się rozrośnie. Leonardo da Vinci, Paul Gauguin, Vincent van Gogh… światowa klasyka oczywiście się tutaj znajduje. Wedle mnie brakuje tu np. wybitnego Zdzisław Beksińskiego, czy Nikifora Krynickiego, choć generalnie Polacy zostali w zbiorach uwzględnieni, bo jest chociażby Jacek Malczewski, czy Edward Dwurnik.
art google

A na koniec, do nauki geografii polecam wam po prostu… Google Maps (https://maps.google.pl/).

Powodzenia w przygotowywaniu się do nowego roku szkolnego/akademickiego!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz