Strona główna Ciekawostki Preply.com – Twój korepetytor

Preply.com – Twój korepetytor

przez CoreBlog
preply

Semestr szkolny jest w toku, rok akademicki powoli, powoli nabiera coraz większego rozpędu… czas więc na intensywną naukę. Myli się jednak ten, kto kojarzy ją tylko i wyłącznie ze studentami oraz uczniami. Bo człowiek uczy się całe życie, również po uzyskaniu licznych dyplomów. Wszak trzeba się nieustannie rozwijać. Trzeba chociażby poznawać nowe języki, które otwierają przed nami świat i drogę do zawodowych i osobistych sukcesów.

GDZIE SZUKAĆ KOREPETYCJI?

Niestety nie zawsze mamy czas, by uczęszczać na zajęcia wedle z góry określonego przez szkołę planu. Nie zawsze też jest odpowiedni czas, by zapisać się np. do szkoły językowej, w której semestr rozpoczął się już dawno temu. Nie zawsze też możemy znaleźć interesujące nas tematy. Albo po prostu potrzebujemy pomocy w pozyskaniu i zrozumieniu wiedzy, która w szkole została przekazana chociażby w niezrozumiały, nieczytelny, być może chaotyczny sposób. Wtedy na pomoc przychodzą nam korepetytorzy.

 screen

Zresztą, indywidualny tok nauczania ma swoje liczne plusy, ze względu na które decydujemy się na podjęcie tego typu zajęć. Jest on znacznie skuteczniejszy, daje szybsze i lepsze efekty, jest bardziej bezpośredni, elastyczny i… pozwala nawiązać ciekawe znajomości. Jednak nim do takiego indywidualnego toku nauczania przystąpimy, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie – gdzie znaleźć odpowiedniego korepetytora?

Z pomocą przychodzą liczne w internecie portale ogłoszeniowe, na których niestety panuje dość duży chaos i trudno jest wychwycić odpowiedniego korepetytora, najlepiej np. z dogodnej dla nas lokalizacji. Na szczęście istnieje portal taki jak Preply.com, który nie tylko na swoich łamach publikuje w sposób maksymalnie przejrzysty ogłoszenia z korepetytorami z różnych dziedzin, ale i oferuje kilka innych ciekawych i nowatorskich rozwiązań, podnoszących jakość usług, z których ostatecznie przyjdzie nam skorzystać.

JAK ZNALEŹĆ DOBREGO KOREPETYTORA?

Po pierwsze, ważne jest to, iż dzięki licznym filtrom zaimplementowanym w system Preply.com możemy znaleźć korepetytora, który w jak największym stopniu odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom. W ten oto właśnie sposób znacznie zawężamy ilość wyświetlanych wyników, a więc i skracamy czas wyszukiwania naszego korepetytora. Warto o tym pamiętać i z owych filtrów korzystać w trakcie przeszukiwań bogatych zasobów portalu.

Po drugie, opłaty za lekcje są dokonywane przy pośrednictwie Preply.com, a więc korepetytor otrzyma za Twoją naukę pieniądze dopiero po spisaniu raportu z przeprowadzonej z Tobą lekcji i zatwierdzeniu go przez Ciebie. Nie ma więc mowy, że korepetytor otrzyma umówione pieniądze, jeśli nie wywiąże się z zadania i nie przekaże nam określonej wiedzy, bądź zrobi to w sposób nieprofesjonalny, niekompetentny, nieczytelny. A co z pieniędzmi, które już wcześniej przedpłaciłeś do systemu na poczet wspomnianej lekcji? Nie przepadają one, bo to Ty decydujesz, czy chcesz aby portal opłacił za Ciebie kolejną lekcję u innego wybranego przez Ciebie korepetytora, czy wolisz otrzymać po prostu zwrot pieniędzy. Pełne bezpieczeństwo, pełna wygoda!

Po trzecie, system ocen i ranking korepetytorów pozwala Ci na zapoznanie się z opiniami dotychczasowych uczniów danego nauczyciela, co w jeszcze większym stopniu pozwala Ci na dobór odpowiedniego – tj. najlepszego dla Ciebie nauczyciela. Znacznie zmniejszasz w ten sposób ryzyko niepowodzenia. Od razu trafiasz na kogoś, kogo oczekujesz.

KOREPETYTOR PRZEZ SKYPE

Jako mocny atut przemawiający na rzecz Preply.com można wymienić też fakt, że portal ten posiada bogatą bazę nauczycieli oferujących swoje usługi korepetytorskie za pośrednictwem komunikatora Skype. Jest to o tyle ważne, że nie zawsze jesteś w stanie znaleźć odpowiedniego nauczyciela w dogodnej dla siebie lokalizacji. Bo może szukasz native speakera z niezbyt popularnego języka, czy specjalisty od rzadkiej dziedziny, albo mieszkasz w takim regionie, gdzie trudno o kogoś z pożądanej przez Ciebie specjalizacji. Z racji iż samo korzystanie ze Skype jest darmowe, a do tego bardzo łatwe i oferuje rozmowy głosowe – jest to ogromne ułatwienie w prowadzeniu lekcji na odległość.

Czy nie brzmi kusząco znalezienie korepetytora z języka rosyjskiego, japońskiego albo z języka hiszpańskiego zamieszkującego swoje rodzinne tereny… z którym to ostatecznie być może nawiążesz przyjacielską relację, która przerodzi się w realne zaproszenie do siebie? Tak, aby Twoje uszy mogły zaznajomić się z żywym językiem w jego własnej ojczyźnie? Masz wówczas szansę osłuchać się z native speakerami w ich naturalnym środowisku! Nie ma chyba lepszej i skuteczniejszej metody nauki języka.

NIE TYLKO JĘZYKI

Oczywiście Preply.com to nie tylko nauka języków obcych. To także korepetycje z wielu innych dziedzin, od tych najpopularniejszy, aż po najrzadsze. Dlatego nie powinno Cię zdziwić, jeśli znajdziesz tutaj nie tylko specjalistę od historii, języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, języka angielskiego, języka hiszpańskiego, języka rosyjskiego, ale i nauczyciela malarstwa, języka hindi, języka indonezyjskiego, czy mistrza, który będzie szlifował u Ciebie sztukę aktorską!

I jak tu nie pokochać Preply.com?

Powiązane artykuły

Napisz komentarz