Strona główna Bezpieczeństwo Stinger – zestrzel wirusa

Stinger – zestrzel wirusa

przez CoreBlog
01 glowne okno

Słysząc nazwę Stinger, pierwszym naszym skojarzeniem powinien być amerykański pocisk ziemia-powietrze (do zestrzeliwania pojazdów latających), przenoszony i wystrzeliwany ręcznie. Ale Stinger to również niewielki program wyprodukowany przez speców od Antywirusów, przez McAfee, mający za zadanie przeskanować nasz komputer w poszukiwaniu najpopularniejszych pluskiew.

A co ważne, jest to programik zupełnie darmowy. Nie wymaga on instalacji w naszym komputerze, zajmuje zaledwie kilka-kilkanaście megabajtów, w związku z czym można go bezproblemowo nosić również na pendrive.

Po uruchomieniu Stingera, na ekranie monitora wyświetlone zostanie niewielkie okienko, w którym mamy możliwość dodawania kolejnych folderów przeznaczonych do przeskanowania (button Add) i oczywiście przyciskiem Scan Now rozpoczynamy cały proces.

01 glowne okno

Po kilku minutach (zależnie od ilości skanowanych danych) program wyświetli raport z przeprowadzonych działań i z ewentualnych znalezionych wirusów.

02 po skanowaniu

Zakres działań skanera ustalamy po kliknięciu w przycisk Preferences, gdzie otrzymujemy możliwość zmiany podstawowych ustawień procesu skanowania, takich jak: wybór skanowanych elementów (Scan these targets), czy też co ma począć program w przypadku znalezienia wirusa (On virus detection).

03 preferences

Lista wirusów „obsługiwanych” przez Stingera to około 4,500 pozycji. Nie jest to więc liczba mała. Program ten z pewnością przyda się tym, którzy korzystają z darmowych antywirusów i chcą dopełnić swojej kontroli bezpieczeństwa nad komputerem.

Informacje o programie:
Nazwa: Stinger
Licencja: Program darmowy
Link: Download

Powiązane artykuły

Napisz komentarz