Strona główna Internet Simplenote – z notatkami na bieżąco

Simplenote – z notatkami na bieżąco

przez CoreBlog
ikona simplenote

ikona simplenoteKiedyś była era tzw. żółtych karteczek samoprzylepnych, na których notowało się rozmaite przydatne informacje lub rzeczy, o których nie można było zapomnieć. Później nastała era komputerów i wirtualnych żółtych karteczek przyklejanych do pulpitu systemu operacyjnego. A dziś? A dziś chciałbym wam zaprezentować nowszą wersję karteczek, dzięki czemu możesz być z nimi na bieżąco – gdziekolwiek na świecie jesteś!

Jak już się zapewne, drogi czytelniku, domyślasz – chodzi o pewną usługę w chmurze, do której możesz mieć dostęp 24 godziny na dobę z wszelkiego dowolnego miejsca świata, byleby tylko istniał tam sygnał internetowy (i bylebyś miał do niego dostęp). Mowa o Simplenote!

Na wstępie uspokoję Cię, drogi czytelniku, zaznaczając iż usługa ta jest zupełnie darmowa! Nie musisz płacić za to, że prowadzisz sobie na tym serwisie rozmaite notatki. Jedyne w co się musisz zaopatrzyć to urządzenie, poprzez które będziesz te notatki pisać, aktualizować i czytać. Cóż to musi być za urządzenie? Dowolne, które zaopatrzone jest w system Windows, iOS, MAC, Android lub Kindle.

Usługa wirtualnych notatek aktualizuje i synchronizuje się sama – automatycznie, nie trzeba o tym pamiętać, gdyż wszystko przetwarzane jest na bieżąco. Warto zauważyć, iż nie ma ograniczenia co do ilości posiadanych notatek, ani też ich długości, choć jak nie trudno się domyśleć, zdecydowanie łatwiej jest „ogarnąć” krótkie notatki, nierzadko pisane przy pomocy skrótów myślowych.

Ciekawą i zapewne przydatną opcją może się okazać możliwość udostępniania swoich notatek innym użytkownikom. Dzięki temu można komuś podsunąć swoją listę rzeczy, które chcemy dostać na prezent, czy też współdzielić się sprawami, które należy pilnie załatwić.

Jeśli usługa Cię zainteresowała, drogi czytelniku, zajrzyj na stronę:
http://simplenote.com/

Powiązane artykuły

Napisz komentarz