Strona główna Ogólna RACJONALNE METODY BIZNESU- OUTSOURCING IT

RACJONALNE METODY BIZNESU- OUTSOURCING IT

przez CoreBlog
Diseño sin título 2 2

Dlaczego outsourcing?

Wiele z firm pragnących prężnie rozwijać się na rynku, po jakimś czasie dochodzi do wniosku, że warto powierzyć część zadań pozostających w obrębie firmy w ręce firm zewnętrznych, proponujących rozwiązania najlepszej jakości dzięki pracy specjalnie wyszkolonych do tego ludzi. Takie rozwiązanie niezwykle usprawnia funkcjonowanie firmy i wbrew pozorom redukuje czas i pieniądze inwestowane wcześniej. Chociaż brzmi to jak paradoks, bardziej efektywnym dla firmy i przynoszącym wymierne korzyści jest powierzenie części zadań firmie zewnętrznej.

Czym zatem jest outsourcing?

Z prostej analizy angielskiego słowa outsourcing wynika, że chodzi o korzystanie ze źródeł zewnętrznych. Słowo „out” oznacza “na zewnątrz”, natomiast czasownik „source” albo „sourcing” oznacza „znajdowanie źródeł.” Powszechnie przyjęło się uważać, że metoda outsourcingu jest jedną z najbardziej wydajnych, a zarazem racjonalnych metod kształtowania struktur działalności firm. Outsourcing może być również rozumiany jako element strategii, pozwalający na niejako „pozbycie się” gałęzi działalności firmy, która nie jest bezpośrednio związana z podstawowymi z powierzonych jej zadań.
JED

Outsourcing w Europie Środkowo – Wschodniej

Chociaż wciąż mówi się o kryzysie gospodarczym obejmującym tę część Europy, sektor outsourcingowy rozwija się tutaj nad wyraz prężnie. Podczas gdy napływ inwestycji w Europie Zachodniej zmniejszył się prawie o 50%, w Europie Środkowo-Wschodniej spadek ten zanotowano na mniej niż 10%, co pozostaje dość znaczącą różnicą. Kryzys gospodarczy, o którym mówimy od 2009 roku, dotknął o wiele bardziej rynki zachodnie. Rzecz jasna wynikało to z różnic poziomów rozwoju gospodarczego. Fakt ten jednak stał się czynnikiem zachęcającym zachodnie firmy do inwestowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma Natek idealnie wyczuła moment, w którym można postawić na szybki rozwój, rozpoczynając swą działalność niedługo przed światowym kryzysem ekonomicznym.

Plusy podejmowania inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej

Jako główne plusy wynikające z podjęcia działań biznesowych w tej części Europy wskazuje  się o redukcję kosztów przy równoczesnym zwiększeniu jakości świadczonych usług. W dzisiejszej dobie nawet małe firmy decydują się na zlecanie pewnych usług ( jak chociażby fakturowanie) firmom zewnętrznym, ponieważ na dłuższą metę jest to opłacalne. Firmy zajmujące się wąską gałęzią usług są wielokrotnie o wiele lepiej wykwalifikowane, niż pracownicy danej firmy. Przykładowo, jeśli chcemy zatrudnić ekspertów, warto zatrudnić firmę specjalizującą się w HR, aby mieć pewność, że dokonana selekcja okaże się jak najlepsza dla dobra firmy. Dodatkowym plusem jest pewność, że zlecając firmie zewnętrznej pewne działania nie tracimy kontroli nad nimi, ponieważ firmy zewnętrzne pozostają w ścisłym kontakcie ze zleceniodawcą, dając mu prawo do ścisłego nadzoru nad swoimi działaniami. Istotnym czynnikiem wskazującym na przewagę Europy Środkowo-Wschodniej jest również jej geograficzne położenie, pozostaje wciąż w bliskości Europy Zachodniej, co znacznie usprawnia komunikację dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze i zapewnia szybką możliwość rozwoju. Eksperci rynkowi uważają, że rynek Europy Środkowo-Wschodniej ma przed sobą jeszcze lata pomyślnej koniunktury i działa najprężniej ze wszystkich rynków Europy. Dlatego też jest tak bardzo zachęcający dla zagranicznych inwestorów.

dwa

Dlaczego Natek?

Metoda outsourcingu wciąż pozostaje nowością na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, tymczasem, firma outosurcingowa Natek działa na rynku już przeszło 10 lat, opierając się na doświadczeniach świetnie sprawdzonych w Europie Zachodniej, doskonale rozumie potrzeby swoich klientów i zapewnia im pomoc najlepszych ekspertów. Natek doskonale rozumiejąc rynek, wspiera aktualnych liderów branży IT w optymalizacji planów, wychodząc naprzeciw wyzwaniom informatycznym swoich klientów. Po wielu latach doświadczenia Firma Natek wciąż dąży do stałego doskonalenia jakości usług, dzięki czemu zapewnia najwyższej jakości warunki, zarówno klientom, jak i swoim pracownikom. Outsourcing to najlepsze rozwiązanie dla firm pragnących szybko rozwijać się na rynku, a firma Natek jest najlepszym wyborem, gwarantującym jakość usług.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz