Strona główna Windows Konfiguracja indeksowania Windows 7

Konfiguracja indeksowania Windows 7

przez CoreBlog
windows 7 logo

windows 7 logoCoraz to większe dyski i dostępność do różnej maści danych powoduje, że z roku na rok gromadzimy kolejne gigabajty informacji. Z tego też powodu znalezienie czasem pożądanego pliku graniczy z cudem. Nawet opcja wyszukiwania Windows nie zawsze musi być taką nieocenioną pomocą, gdyż przy setkach gigabajtach danych przeczesywanie dysku będzie trwało i trwało, i trwało…

Na szczęście możemy nieco usprawnić indeksowanie w Windows 7, dzięki czemu system będzie szybciej odnajdywał pożądane przez nas pliki. Aby to uczynić – wchodzimy pod Panel sterowania, gdzie w pasku wyszukiwania wpisujemy frazę: „opcje indeksowania”. W momencie, gdy taka pozycja zostanie wyświetlona – klikamy w nią.

01 panel sterowania

Wyświetlone zostanie okno, w którym należy teraz kliknąć button Modyfikuj.

02 opcje indeksowania

W kolejnym oknie wystarczy zaznaczyć te foldery, z których najczęściej korzystamy, tak aby algorytm szukania nie musiał niepotrzebnie przeczesywać setki folderów, z których właściwie nie korzystamy, albo w których nie potrzebujemy szukać danych (np. foldery z grami czy programami).

03 foldery

Możemy też w oknie Opcje indeksowania kliknąć w button Zaawansowane (jeśli system zapyta o hasło – podajemy je), a tam skonfigurować takie dane jak: typy plików, czy też sposób indeksowania (Indeksuj tylko właściwości, bądź też Indeksuj właściwości i zawartość pliku).

Wprowadzone zmiany zatwierdzamy i od teraz możemy cieszyć się sprawniejszym (a być może i skuteczniejszym) wyszukiwaniem plików w Windows 7.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz