Strona główna WindowsSoftware Zrzut ekranu z filmu

Zrzut ekranu z filmu

przez CoreBlog
01 open multimedia file

Prowadzisz serwis lub bloga filmowego i potrzebujesz kilka zrzutów do przyozdobienia tekstów? Chcesz zrobić fotomontaż z jakiegoś kadru filmowego? A może po prostu – spodobała Ci się jakaś scena i chcesz mieć jej zrzut w postaci zdjęcia? Przy zwykłym kliknięciu w Windowsie klawisza Print Screen może pojawić się (zamiast kadru) czarny ekran, lecz przy użyciu odpowiedniego programu, możemy robić dowolną liczbę pełnowartościowych zrzutów.

A wszystko dzięki darmowemu programowi Video Image Grabber. Przy jego użyciu (a warto wspomnieć, że zajmuje on niespełna 4 MB i nie wymaga instalacji w komputerze) możemy bezproblemowo wykonywać zrzuty ekranu, z dowolnego pliku video, bez najmniejszych obaw, że wynikiem tego zrzutu będzie czarny ekran. Program ten został stworzony m.in. po to, aby uniknąć takich nieprzyjemnych niespodzianek.

Jak korzystać z Video Image Grabber? Po załadowaniu się okna programu wystarczy kliknąć LPM na ikonie Open i w wyświetlonym okienku znaleźć i załadować plik video, z którego zamierzamy robić zrzuty.

01 open multimedia file

Po załadowaniu filmu do pamięci programu – przewijamy poziomy pasek w dolnej części okna do miejsca, w którym widnieje interesująca nas scena, następnie możemy przystopować buttonem Pauzy (Pause), po czym klikamy button Snapshot (z ikonką symbolizującą aparat).

02 zrzut

W tym momencie wyświetlone zostanie okno zapisywania zrzutu ekranu (do formatu JPG), gdzie określamy miejsce docelowe zapisywanego pliku.

03 zapisz jako

Warto jeszcze wspomnieć o oknie ustawień programu, do którego dostęp otrzymujemy z paska menu pod pozycją Extras, a następnie Options… (lub też z paska narzędzi, pod drugą ikoną od lewej, symbolizującą koło zębate). Możemy tam określić prefiks, czyli nazwę docelową kolejnych plików ze zrzutami ekranów oraz folder docelowy zapisywania tych zrzutów. Klikając w button Set language możemy zmienić język programu – dostępny angielski (English) i holenderski (Dutch).

04 opcje

Informacje o programie:
Nazwa: Video Image Grabber
Licencja: Program darmowy
Link: Pobierz

Powiązane artykuły

Napisz komentarz