Strona główna WindowsSoftware Google Chrome – nie tylko przeglądarka stron www

Google Chrome – nie tylko przeglądarka stron www

przez CoreBlog
00 wybierz

Google Chrome jest konkurencyjną dla IE i Firefoxa przeglądarką internetową, nadzwyczaj wydajną i sprawną. O znacznych możliwościach, rozbudowanej funkcjonalności i sporej przejrzystości. Lecz nie jest to wyłącznie program do przeglądania stron www, dzięki kilku kliknięciom myszki możemy zamienić Google Chrome w coś więcej. Znacznie więcej.

A w tym celu skorzystamy z tzw. Chrome Web Store, w którym możemy zaopatrzyć się w dodatkowe aplikacje, działające właśnie z poziomu przeglądarki. Przy czym jednocześnie muszę zaznaczyć, iż „zaopatrzyć” niekoniecznie znaczy tutaj „zapłacić”, gdyż znaczna część z owych udogodnień jest zupełnie za darmo.

Do Chrome Web Store wchodzimy poprzez uruchomienie przeglądarki i włączenie nowej zakładki. W niej, w dolnej części ekranu, klikamy opcję Aplikacje (zależnie od ustawień przeglądarki – program przy otwieraniu nowej zakładki może od razu przenieść nas do Aplikacji).

00 wybierz

Po przełączeniu się okna, naszym oczom ukaże się kilka ikon do wyboru, jedną z nich jest właśnie Chrome Web Store. Kliknięcie w nią LPM powoduje przejście do odpowiedniej strony.

01 button chrome web store

Chrome Web Store jest proste w budowie i przejrzyste, nietrudno odnaleźć tutaj najbardziej interesujące nas rzeczy. W tym celu przydatnym okaże się menu po lewej stronie ekranu, z poziomu którego możemy ustalić, jakie tematyczne programy nas interesują (np. gry, programy edukacyjne, telewizja itp.).

02 chrome web store menu

Klikając, tak dla przykładu, w nazwę Nauka, w prawej części okna zostanie wyświetlona lista nazw i screenów różnych programów otagowanych słowem „nauka”. Będą to m.in. różne aplikacje symulujące planetarium, programy wspomagające naukę języków obcych, czy też różnej maści encyklopedie.

03 chrome wybor nauka

Z kolei wybierając dział Książki, otrzymujemy dostęp do szerokich zasobów aplikacji dotyczących ebooków oraz do samych książek elektronicznych i internetowych czasopism.

04 chrome ksiazki

Oczywiście wybór jest znacznie większy, bo Chrome Web Store bogaty jest w oprogramowanie do wyświetlania bieżących wiadomości ze świata, pogody, czy różnych narzędzi przydatnych w rozmaitych pracach biurowych. Dla tych, którzy nadmiarem pracy się zmęczą lub po prostu szukają na internecie rozrywki – stworzono dział Gry. A tam cała gama rozmaitych aplikacji rozrywkowych, gier karcianych, kasyn, gier akcji, sportowych, platformówek i wiele, wiele innych.

05 chrome gry

W celu zainstalowania wybranej aplikacji, wystarczy być zalogowanym na swoje konto Google (Gmail) i w Chrome Web Store kliknąć w interesującą nas aplikację, a następnie w wyświetlonym okienku kliknąć button Dodaj do Chrome. Po potwierdzeniu operacji Google Chrome samoczynnie zainstaluje aplikację.

06 dodaj program

Po zainstalowaniu aplikacji, dostęp do niej otrzymujemy z poziomu nowej zakładki, z sekcji Aplikacje (jak na początku niniejszego tekstu), gdzie wyświetlana będzie ikona świeżo zainstalowanego oprogramowania.

07 dodany program

W ten sposób można znacznie wzbogacić naszą przeglądarkę internetową, czyniąc z niej medium pełne rozrywki, ale i narzędzi niezbędnych (lub pomocnych) w codziennej pracy.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz