Strona główna Grafika Etykiety i wizytówki z DesignPro

Etykiety i wizytówki z DesignPro

przez CoreBlog
ikona drukarka

ikona drukarkaZnasz jakiś dobry, szybki i skuteczny sposób na stworzenie wizytówki, czy choćby okrągłej etykiety na płytę CD? Ja znam DesignPro… I co jeszcze ważniejsze, jest to program darmowy. A nie można też zapomnieć, że przy jego pomocy jesteśmy w stanie zrobić znacznie więcej różnej maści znaków, etykiet, nalepek i tym podobnych…

Generalnie obsługa programu jest bardzo prosta. Po jego zainstalowaniu i uruchomieniu wystarczy bowiem w głównym oknie kliknąć w pasku menu opcję Plik, a następnie wybrać pozycję tworzenia nowego projektu. W ten sposób wyświetlone zostanie okno, z którego otrzymamy dostęp do długiej listy rozmaitych materiałów – etykiet o różnych rozmiarach i kształtach, w tym wizytówek oraz naklejek na płyty CD.

01 nowy projekt

Po wybraniu odpowiedniego, interesującego nas materiału, zatwierdzamy buttonem OK i przechodzimy do jego edycji. Pasek z dostępnymi narzędziami znajduje się po lewej stronie okna, mamy tam do wyboru m.in. pola tekstowe, linie, podstawowe figury, czy też kody kreskowe.

02 glowne okno

Stworzenie kilkudziesięciu etykiet, czy wizytówek ogranicza się właściwie do stworzenia jednego wzoru. Program samoczynnie go powieli o odpowiednią ilość razy, maksymalnie wykorzystując przestrzeń kartki papieru.

Jeśli korzystamy z odpowiednich materiałów, które posiadają wcześniej nacięte kształty (np. okręgi etykiety CD), może się okazać, że będzie niezbędna kalibracja druku. Nie ma jednak obaw – można to uczynić z poziomu programu DesignPro.

Informacje o programie:
Nazwa: DesignPro
Licencja: Program darmowy
[button type=download]Pobierz[/button]

Powiązane artykuły

Napisz komentarz