Strona główna Ciekawostki Druk książek

Druk książek

przez CoreBlog
drukowanie ksiazek

Dowiedz się, jak wydrukować książkę we właściwy sposób, dzięki naszemu przewodnikowi. Pokażemy Ci, na co należy zwrócić uwagę na każdym etapie, aby efekt końcowy spełniał oczekiwania!

Jak przygotować książkę do druku? 

Napisanie tekstu to pierwszy etap długiej drogi do sprzedaży. Druk książek wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim, pierwszym etapem po napisaniu powinno być sprawdzenie, jakiej jakości jest tekst – należy zlecić redakcję i korektę. Dzięki temu zostaną usunięte błędy językowe, ortograficzne, stylistyczne. Dodatkowo będzie on spójny pod względem merytorycznym. To bardzo ważne, ponieważ treść musi być zrozumiała i klarowna. 

Następnie należy wykonać projekt książki, dzięki któremu będziemy mieli ogląd na to, jak będzie się ona prezentowała po wydruku. W tym momencie należy też umiejscowić ewentualne ilustracje, tabele itd. 

Po zaprojektowaniu warto jeszcze raz zlecić korektę tekstu, aby wszystko było zgodne z zasadami topograficznymi. 

Kolejnym etapem jest znalezienie odpowiedniej drukarni, która zajmie się naszym projektem. 

 

Książka w drukarni

Pierwszą rzeczą, jaką robi osoba odpowiedzialna za przygotowanie do druku, jest sprawdzenie, czy tekst przesłany przez klienta został odpowiednio sformatowany. Konfiguracja pliku, w którym został dostarczony, czcionki i układ muszą być poprawne, aby nie pozostały żadne błędy – daje to więc ostatnią szansę na wyłapanie wszelkich nieścisłości, zanim książki zostaną wprowadzone na rynek! Jeśli są zastrzeżenia, odeślij to, co wymaga poprawy lub napraw natychmiast, jeśli to możliwe.

Jako zlecający musisz wybrać papier, na którym zostanie wydrukowana książka oraz rodzaj okładki – do wyboru masz twardą lub miękką. Co wybrać? Wpływ na to mają najczęściej Twoje możliwości finansowe, rodzaj przygotowywanej przez Ciebie książki czy własne preferencje.

Istnieje wiele różnych formatów książek. Możesz je wydrukować na większych arkuszach, które następnie zostaną przycięte do pożądanego rozmiaru i kształtu; jest to stosunkowo bezpieczny wybór, jeśli preferowany format książki nie jest standardowy, ponieważ będziesz potrzebował dodatkowej opłaty z nim związanej.

Drukowanie książek jest kosztownym i skomplikowanym procesem, ale istnieją dwie główne metody: cyfrowa lub offsetowa. Druk cyfrowy może produkować wysokiej jakości wyniki z niewielkim wysiłkiem, jednak wymaga specjalnego sprzętu, który nie zawsze może być dostępny. Druk offsetowy daje większą elastyczność w zakresie jakości. Wiele zależy też od tego na jakim nakładzie nam zależy.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz