Strona główna Ciekawostki Czy Żabka jest otwarta w niedzielę? Czy sklepy franczyzowe mogą być czynne w niedziele?

Czy Żabka jest otwarta w niedzielę? Czy sklepy franczyzowe mogą być czynne w niedziele?

przez CoreBlog
adobestock 487235671

Wciąż nie wiesz, jakie sklepy są otwarte w niedzielę i jak znaleźć sklepy czynne w niedzielę? Przepisy dotyczące zakazu handlu mogą być dla wielu osób niejasne, tym bardziej, jeśli chodzi o franczyzę. Dowiedz się, czy możesz w dni wolne od handlu zrobić zakupy w swoim ulubionym sklepie franczyzowym.

Sklepy otwarte w niedzielę a franczyza

Czy Żabka jest otwarta w niedzielę? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Małe sklepy franczyzowe mogą być czynne nie tylko w niedziele, lecz także pozostałe dni wolne od handlu. Jak to możliwe? Otóż sklepy otwarte w niedzielę działają legalnie, o ile za ich ladą stanie właściciel bądź osoba z jego rodziny. Właśnie dlatego nie ma możliwości, aby duże markety były otwarte. Franczyzobiorcy są właścicielami swoich sklepów, więc bez żadnych przeszkód mogą pracować w nich w niedziele.

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Poza Żabką istnieje wiele innych niewielkich sklepów, które również mogą być otwarte w niedzielę, jest to m.in. ABC, Stokrotka czy małe osiedlowe spożywczaki. Poza tym w dni wolne od handlu zakupy możesz zrobić również w sklepach ulokowanych na dworcach PKP, w aptekach, kwiaciarniach czy na stacjach benzynowych.

Sklep otwarty w niedzielę – Żabka wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Gdzie znaleźć sklepy czynne w niedzielę? O ile obsługą Żabek osiedlowych w dni wolne od handlu mogą zająć się właściciele, tak najczęściej w centrach miast ulokowane są Żabki, które należą do jednej osoby. Co wtedy? Czy takie sklepy mogą być otwarte? Przecież jeden właściciel nie jest w stanie obsłużyć wszystkich punktów. Rozwiązaniem są kasy samoobsługowe. W takich punktach nie kupisz wyrobów tytoniowych czy alkoholu, ale pozostałe produkty tak. W niektórych miastach istnieją również Żabki samoobsługowe, w których możesz nawet zjeść hot dogi przygotowywane przez roboty!

Sklepy otwarte w niedzielę – zakupy 7 dni w tygodniu

Sklep otwarty w niedzielę, takie jak Żabka, umożliwia zrobienie zakupów 7 dni w tygodniu. W tym małym sklepie znajdziesz jednak nie tylko artykuły spożywcze, lecz także podstawowe produkty gospodarstwa domowego. Co więcej, te niewielkie sklepy otwarte w niedzielę oferują również możliwość opłacenia rachunków, zjedzenia ciepłej przekąski czy zagrania w Lotto. Dzięki temu w niedzielę możesz załatwić poza zakupami wiele innych spraw!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz