Strona główna Bezpieczeństwo Czy to już koniec De Lege Artis?

Czy to już koniec De Lege Artis?

przez CoreBlog
rect4153

ikona_hackerInformowaliśmy na bieżąco o sprawie związanej z portalami De Lege Artis oraz Alerty24, następcami kbiz.pl, które to w niezbyt etyczny sposób próbowały wyciągnąć od przedsiębiorców różne kwoty – od kilkudziesięciu złotych to nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawa w pewnym momencie nabrała dość mocnego tempa, szczególnie gdy podejrzany Krzysztof H. (właściciel serwisów) zaatakował dziennikarzy TVN przy pomocy noża…

…dziś jest nam niezmiernie miło poinformować, iż rano portal Bankier.pl podał do informacji, iż Krzysztof H. został zatrzymany przez policję, pod zarzutem doprowadzenia lub usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem co najmniej 341 osób w łącznej kwocie co najmniej 529 tys. zł za pomocą wprowadzenia ich w błąd co do warunków zawarcia umowy i dostępu do płatnej sekcji serwisu, przy uprzednim przesyłaniu mejli wskazujących na rzekomą konieczność ich otwarcia. Taką właśnie informację przekazał mediom Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Czy to dobra wiadomość? Z pewnością tak. Jednak przedsiębiorcy muszą być nadal czujni, bo to w żaden sposób nie chroni ich przed podobnymi sztuczkami ze strony ludzi pokroju Krzysztofa H. Zresztą samo aresztowanie jeszcze o niczym nie świadczy, gdyż sprawa (znając polskie realia), będzie ciągnęła się w sądach jeszcze przez długi, długi czas.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz