Strona główna Bezpieczeństwo CyberGhost VPN – bezpieczniej być nie może?

CyberGhost VPN – bezpieczniej być nie może?

przez CoreBlog
ikona net

ikona netW ostatnich latach coraz więcej mówi się na temat bezpieczeństwa w sieci, zarówno w kontekście walki z pedofilią, jak i pod kątem prywatności użytkowników Internetu i ochrony ich danych osobowych. Z jednej strony powinniśmy z hakerami walczyć poprzez zwiększoną czujność i ostrożność, a z drugiej strony warto przemyśleć stosowanie odpowiedniego oprogramowania ochronnego. I nie chodzi tylko o antywirusy i firewalle. Ciekawym rozwiązaniem jest również CyberGhost VPN.

Wspomniany program ma za zadanie połączyć nasz komputer z serwerem VPN, który odpowiedzialny jest za szyfrowanie danych przesyłanych z naszego komputera za pomocą prywatnego 128-bitowego klucza AES. Samo połączenie pomiędzy komputerem a serwerem przebiega za pomocą 1024-bitowego szyfrowania SSL. Tego typu zabezpieczenia nie tylko nie dają większych szans hakerom na rozszyfrowanie przesyłanych przez użytkownika danych, ale maskują nawet jego adres IP.

Wraz z uruchomieniem programu użytkownik proszony jest o rejestrację własnego konta – jest to niezbędne by cały system w ogóle zaczął działać. Jest to oczywiście czynność zupełnie darmowa i nie wymaga podawania konta email (ważna informacja dla tych, którzy boją się o nadmierny SPAM).

Po włączeniu się okna głównego CyberGhost VPN możemy od razu przejść do zaszyfrowanego cyfrowo połączenia, poprzez kliknięcie buttona Ustanów połączenie z siecią VPN. Od tego czasu, nasze bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci znacznie wzrosło, docenią to szczególnie te osoby, które często przesyłają siecią poufne dane.

01 okno glowne3

Użytkownicy, którzy nie poprzestaną na koncie darmowym i wykupią opcję Premium otrzymają dostęp do większej liczby funkcji programu. Mogą oni m.in. korzystać z serwerów Premium, z którymi mają możliwość ręcznego łączenia się wedle preferencji użytkownika. Co ważne – zwiększone zostają wówczas również limity transferu (w wersji darmowej – 1 GB miesięcznie z maksymalną prędkością 2 Mbps). Ceny Premium, w zależności od wersji, wahają się od 4 do 10 Euro miesięcznie.

02 serwery premium

Warto jeszcze zauważyć, że program obsługuje również język polski. Z poziomu ustawień możemy także zaznaczyć opcję uruchamiania CyberGhost VPN wraz ze startem komputera, czyszczenia historii i ciasteczek z przeglądania Internet Explorer czy kontrolę bezpieczeństwa hasła.

03 ustawienia

Czy CyberGhost VPN oferuje maksymalne bezpieczeństwo nie do obejścia dla hakerów? Wydawać by się mogło, że tak… ale o ostrożności i dbałości o własną prywatność nie wolno zapominać nigdy.

Informacje o programie:
Nazwa: CyberGhost VPN
Licencja: Program darmowy
[button type=download]Pobierz[/button]

Powiązane artykuły

1 Komentarzy

ADV vADZ 18 maja, 2014

niemiecki program, a w niemczech to jest gorzej niż w polsce z inwigilacją także badzuewie, bezpieczniej nie używać

Napisz komentarz