Strona główna Bezpieczeństwo COMODO Firewall – mocny jak waran z Komodo

COMODO Firewall – mocny jak waran z Komodo

przez CoreBlog
01 sys tray1

Jeśli szukasz darmowej alternatywy dla płatnych zapór systemowych, do godnych polecenia z całą pewnością należy program COMODO Firewall. Bo choć jest to oprogramowanie bezpłatne, z całą pewnością nie ustępuje swym komercyjnym konkurentom. Chroni dobrze, jednocześnie nie narzucając się zbytnio użytkownikowi.

Zachęcać do instalowania firewalla chyba nikogo nie trzeba, każdy powinien sobie zdawać sprawę z niebezpieczeństw czyhających na internautów w sieci oraz z możliwości ochrony przed niepożądanymi działaniami cyberprzestępców, jakie dają nam programy antywirusowe czy firewalle (tzw. zapory ogniowe). Czasem takie oprogramowanie bywa irytujące, przeszkadzające użytkownikowi, choć należy uznać to za „koszty” naszego bezpieczeństwa. Na szczęście COMODO Firewall nie należy do programów nazbyt pokazujących swoją obecność w systemie.

Po zainstalowaniu programu jego ikonka pojawia się w zasobniku systemowym, jako niewielka czerwona tarcza z wyrysowaną w niej literką C. Klikając nań PPM otrzymujemy dostęp do menu firewalla, w którym możemy ustawić jeden z wielu jego trybów pracy.

01 sys tray1

Wybierając z menu pozycję Otwórz, naszym oczom ukaże się główne okno programu, z którego mamy dostęp do wielu rozmaitych i przydatnych opcji.

02 okno glowne

Przykładowo w zakładce Zapora mamy możliwość dodawania aplikacji, które COMODO Firewall ma traktować z pełnym zaufaniem, bądź też takie, które ma zupełnie blokować. Stworzone tu reguły mają za zadanie tak sterować całą zaporą, aby jej działanie było dla nas maksymalnie wygodne (niewidoczne), a zarazem bezpieczne.

03 zapora

Zakładka Defense+ odpowiada za moduł programu zapewniający ochronę użytkownika przed złośliwym oprogramowaniem. W ten sposób odcinamy wielu programom dostęp do części folderów (np. systemowych), poprzez to uniemożliwiając im wprowadzanie zmian np. w rejestrze, mających za zadanie zepsuć w ten sposób system, czy infekując go niebezpiecznym wirusem.

04 defense plus

W zakładce Więcej możemy wprowadzać inne niezbędne zmiany w działaniu programu COMODO Firewall. Dzięki modułowi Diagnostyka, program sam może wykryć błędnie działające czy źle ustawione jego elementy w naszym komputerze. Możemy tu też ustawić hasło dostępowe do programu, czy też wyszukiwać aktualizacji dla zapory.

05 wiecej

COMODO Firewall to program niewielki i darmowy, choć zarazem wielki i drogi. Wielki, dzięki swym funkcjom i doskonałemu działaniu. Drogi… bo staje się dla użytkownika drogim, bliskim oprogramowaniem, broniącym jego bezpieczeństwa i prywatności.

Informacje o programie:
Nazwa: COMODO Firewall
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Tommy 13 lutego, 2013

Trzeba dodać że wszyła nowa wersja do której stara nie aktualizuje się samoczynnie. Wersja poprawia praktycznie wszystkie mankamenty starej:
– daje się WYŁĄCZYĆ czasowo
– proste dodawanie wykluczeń
– poprawiona konfiguracja firewall-a
– ochrona przez ARP Poisoning

itd.

Napisz komentarz