Strona główna Ogólna Toolwiz FileRecovery FREE – odzyskiwanie plików

Toolwiz FileRecovery FREE – odzyskiwanie plików

przez CoreBlog
01 okno glowne

Zdarzyło ci się kiedyś przypadkiem usunąć jakiś potrzebny plik? A może opróżniłeś kosz, nagle opamiętując się, że któryś z umieszczonych w nim plików jest ci pilnie potrzebny? Na szczęście nie wszystko jeszcze przepadło, masz pewną szansę na odzyskanie teoretycznie nieistniejącego już pliku.

A wśród narzędzi, które nam w tym pomogą, znajdziemy Toolwiz FileRecovery FREE. Ta darmowa wersja programu pomoże w odzyskaniu rozmaitych plików, choćby graficznych, tekstowych, muzycznych, czy wideo.

Wystarczy po uruchomieniu głównego okna programu wybrać dysk, który ma być przeczesywany, a następnie kliknąć button Scan Now.

01 okno glowne

Program rozpocznie skanowanie dysku w poszukiwaniu usuniętych plików, lecz jeszcze nie zatartych zupełnie.

02 skanowanie

Po zakończeniu procesu skanowania Toolwiz FileRecovery FREE wyświetli listę odnalezionych plików, pogrupowanych tematycznie (np. Music Files, Video Files itp.). Wystarczy rozwinąć interesującą nas listę (poprzez kliknięcie plusika znajdującego się obok tytułu), a następnie zaznaczyć „ptaszkiem” pliki, które chcemy poddać procesowi odzyskiwania.

03 znalezione pliki

Po kliknięciu buttona Recovery Selected Files wyświetlone zostanie okno zapisywania zaznaczonych plików. Wybieramy folder docelowy i klikamy Zapisz.

04 zapisz odzyskany

W ten oto jakże prosty, nieskomplikowany i niewymagający nakładów finansowych sposób możemy odzyskać znaczną część usuniętych plików. Oczywiście powodzenie tej operacji zależy od wielu czynników, m.in. od tego, czy powierzchnia dysku, na którym znajdował się usunięty plik, nie została nadpisana już innym plikiem.

W celu odzyskania mocniej „zamazanych” plików musimy sięgnąć do bardziej zaawansowanych (i płatnych) programów, niekiedy musimy podeprzeć się drogimi usługami specjalistycznych firm… albo dać sobie spokój. Bo oczywiście odzyskanie utraconych danych nie zawsze jest możliwe.

Informacje o programie:
Nazwa: Toolwiz FileRecovery FREE
Licencja: Program darmowy
Link: Download

Powiązane artykuły

Napisz komentarz