Toolwiz FileRecovery FREE – odzyskiwanie plików

Zdarzyło ci się kiedyś przypadkiem usunąć jakiś potrzebny plik? A może opróżniłeś kosz, nagle opamiętując się, że któryś z umieszczonych w nim plików jest ci pilnie potrzebny? Na szczęście nie wszystko jeszcze przepadło, masz pewną szansę na odzyskanie teoretycznie nieistniejącego już pliku.

A wśród narzędzi, które nam w tym pomogą, znajdziemy Toolwiz FileRecovery FREE. Ta darmowa wersja programu pomoże w odzyskaniu rozmaitych plików, choćby graficznych, tekstowych, muzycznych, czy wideo.

Wystarczy po uruchomieniu głównego okna programu wybrać dysk, który ma być przeczesywany, a następnie kliknąć button Scan Now.

Program rozpocznie skanowanie dysku w poszukiwaniu usuniętych plików, lecz jeszcze nie zatartych zupełnie.

Po zakończeniu procesu skanowania Toolwiz FileRecovery FREE wyświetli listę odnalezionych plików, pogrupowanych tematycznie (np. Music Files, Video Files itp.). Wystarczy rozwinąć interesującą nas listę (poprzez kliknięcie plusika znajdującego się obok tytułu), a następnie zaznaczyć „ptaszkiem” pliki, które chcemy poddać procesowi odzyskiwania.

Po kliknięciu buttona Recovery Selected Files wyświetlone zostanie okno zapisywania zaznaczonych plików. Wybieramy folder docelowy i klikamy Zapisz.

W ten oto jakże prosty, nieskomplikowany i niewymagający nakładów finansowych sposób możemy odzyskać znaczną część usuniętych plików. Oczywiście powodzenie tej operacji zależy od wielu czynników, m.in. od tego, czy powierzchnia dysku, na którym znajdował się usunięty plik, nie została nadpisana już innym plikiem.

W celu odzyskania mocniej „zamazanych” plików musimy sięgnąć do bardziej zaawansowanych (i płatnych) programów, niekiedy musimy podeprzeć się drogimi usługami specjalistycznych firm… albo dać sobie spokój. Bo oczywiście odzyskanie utraconych danych nie zawsze jest możliwe.

Informacje o programie:
Nazwa: Toolwiz FileRecovery FREE
Licencja: Program darmowy
Link: Download

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*