Przyszłość laptopów zapisywana na dyskach hybrydowych. Seagate wprowadza zmiany.

Segate ma zamiar do końca 2013 roku wycofać z rynku dysku 2,5-cala HDD. Skupi się na modelach SSHD.
Czekają nas spore zmiany – jak donosi portal xbitlabs.com. Firma Seagate jeden z największych producentów dysków twardych przygotowuje nową ofertę. Dyski 2,5 calowe o szybkości 7200 PRM dla droższych laptopów nie będą więcej produkowane. Chodzi o modele z serii Seagate Momentus 7200.
Powód? Producenci notebooków są bardziej zainteresowani hybrydowymi dyskami Momentus XT, które określa się mianem SSHD (Solid State Hybrid Drives). Nie dość, że są o wiele szybsze, to również niewiele droższe od standardowych dysków. Poza tradycyjną powierzchnią danych oferują również niewielką ilość pamięci flash (4 GB lub 8 GB), w której trzymane są najczęściej używane pliki.
Seagate dalej zamierza wytwarzać 2,5-calowe modele o prędkości 5400 RPM, powszechnie wykorzystywane w niedrogich laptopach. Zmiany zostaną wprowadzone w segmencie laptopów premium – urządzeń dedykowanych dla graczy.
Ciekawe co na to odpowie konkuterent Western Digital? WD wciąż eksperymentuje z technologią SSHD, a pierwsze dyski hybrydowe zaprezentowało dopiero na ostatnich targach CES 2013 w Las Vegas.
2,5-calowe modele dysków WD Black z pamięciami flash dopiero trafią do sprzedaży w tym roku (wersje 500 GB i 1 TB), więc Western Digital zapewne szybko nie zrezygnuje z tradycyjnych twardzieli kręcących się z prędkością 7200 RPM.
(ź) xbitlabs.com

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*