Strona główna Ciekawostki Poczta Polska: Wiadomość sms lub e-mail z powiadomieniem o przesyłce

Poczta Polska: Wiadomość sms lub e-mail z powiadomieniem o przesyłce

przez CoreBlog
Poczta Polska wprowadza nową przesyłkę, Multipaczkę, z bogatym zestawem usług, jak monitorowanie statusu online, czy powiadomienia mobilne.

Rynek pocztowy coraz chętniej otwiera się na korzystanie z możliwości oferowanych przez nowe technologie. W placówkach pocztowych jest już dostępna nowa przesyłka paczkowa Poczty Polskiej – Multipaczka.
Klienci otrzymują mnóstwo dodatkowych opcji a jedną z nich jest między innymi mobilne powiadomienie o doręczeniu i możliwość ubezpieczenia przesyłki już od 50 groszy. Multipaczki będą objęte polisami Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Łatwa procedura wysyłki wpłynie na szybkość obsługi klientów w placówkach.
Jak podaje Poczta Polska, teraz proces  nadania paczki przypomina transakcję online, gdzie wystarczy zaznaczyć opcje wyboru. W tej usłudze tradycyjne awizo jest uzupełnione komunikacją SMS oraz za pomocą wiadomości e-mail. Po podaniu danych kontaktowych adresat otrzymuje wygodne powiadomienie o nadejściu przesyłki, a nadawca komunikat o zrealizowaniu usługi. Status realizacji usługi na każdym z jej etapów klienci mogą sprawdzić samodzielnie na stronie internetowej. Każda z przesyłek traktowana jest jako wartościowa z zadeklarowaną wartością 100 zł, bądź wyższą jeżeli klient złoży taką deklarację.
Kolejnym atutem jest dodatkowe ubezpieczenie, którego najniższy próg opłaty wynosi 0,50 zł., dla przesyłki o wartości do 500 zł. Dodatkowo, odbierając przesyłkę można sprawdzić jej zawartość przed podpisaniem potwierdzenia o otrzymaniu. To szczególnie ważne dla sektora e-handlu, ponieważ możliwość sprawdzenia zgodności towaru z zamówieniem jest bardzo istotna dla klientów sklepów internetowych.  Stawia to również wyzwanie dla kurierów, którzy często nie są przychylni, aby otwierać przy nich przesyłkę.

(ź) Poczta Polska

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

marta 14 maja, 2015

Fajnie, tylko dlaczego powiadomienie o doręczeniu list poleconego otrzymuje od trzech dni od godziny 7 rano do 20.00 . W sumie przyszło ok 50 smsów dziennie. Mam ochote wyrzucic telefon przez okno! Ratunku!!!

Odpowiedz

Napisz komentarz