Strona główna Ogólna Kodak: bez drukarek, ale z tuszem

Kodak: bez drukarek, ale z tuszem

przez CoreBlog

Większość właścicieli drukarek atramentowych firmowanych znakiem Kodak zakupiło te urządzenia ze względu na niskie koszty eksploatacji. Niestety firma zapowiedziała, iż nie będzie już wypuszczać nowych urządzeń tego typu. A co ze starymi użytkownikami, co z tymi, którzy drukarkę atramentową Kodaka posiadają i na co dzień użytkują?

Rzeczniczka firmy Kodak, pani Krista Gleason, zapowiedziała, że zarówno dostępność tuszu, jak i całe wsparcie techniczne zostaną przez firmę podtrzymane w ciągu najbliższego czasu. Nie ma więc obaw, że nagle na półkach sklepowych zabraknie materiałów eksploatacyjnych. Pytanie tylko, jak długo może potrwać taki stan rzeczy? Gleason twierdzi, że z całą pewnością przez cały okres przewidywanej eksploatacji drukarek, a średnia w branży wynosi ok. 3-4 lata. Jeśli jednak będzie utrzymany wysoki popyt na tusze Kodak, z całą pewnością będą one ciągle przez firmę udostępniane.

To już kolejna firma, zaraz po Lexmarku, która ogłosiła wycofanie się z rynku drukarek atramentowych, nie pozostawiając jednak użytkowników bez odpowiedniego wsparcia i zaplecza. Nie ma też w tym nic dziwnego, gdyż w branży największe profity zyskuje się ze sprzedaży właśnie tuszów i tonerów zasilających urządzenia drukujące.

Powiązane artykuły

1 Komentarzy

e-NIRO-e 11 października, 2012

Z tego co pamiętam to drukarki Canona były dość powolne, ale jakościowo dobre, a wydajnościowo wręcz wybitne (powinni dostać za to Nobla).

Odpowiedz

Napisz komentarz