Jak przywrócić dźwięk w przeglądarce Chrome

Czasami zdarza się, że przeglądarka Chrome przestaje odtwarzać dźwięki, zwłaszcza jeśli chodzi o strone Youtube, Przedstawiamy krok po kroku jak naprawić ten problem.

Krok 1

Na początku sprawdź czy nie masz zainstalowanego w systemie rozszerzenia “Chrome Toolbox”

Gdy klikniesz na ikone Chrome Toolbox, pokaże się wpis dla wyciszania zakładek stron. Jeśli jest zaznaczone “wycisz” to nie będzie, żadnego dźwieku. Odznacz to i prawdopodobnie dźwięk powinien wrócić.

Rozszerzenie ToolBox ma domyślnie ustawione wyciszanie przeglądarki i często jest przypisana do kombinacji klawiszy na klawiaturze. Aktywowane są przez klikanie na te klawisze.

Najlepszą radą jest odinstalowanie tego rozszerzenia, aby przywrócić dźwięki

Krok 2

Gdy nadal mamy problem z dźwiękiem, może to być związane z wtyczną odpowiedzialną za animacje Adobe Flash.

Aby je sprawdzić wpisz w przeglądarce :

chrome://plugins/

Potem wybierz “szczegóły” a na końcu wyłacz jedną z wtyczek. Jeśli nadal nie działa dźwięk, spróbuj wyłaczyć aktywną i włączyć pozostałą.

Krok 3

Innym przypadek dotyczy tego, kiedy przeglądarka Chrome sama wyłącza dźwięk.

W tym celu przejdź do panelu “Mikser” znajdującego się w ikonie dźwięku na pasku tray. Sprawdź czy przeglądarka nie jest wyciszona i czy przycisk “wycisz” nie jest włączony

Krok 4

Sprawdź dostępne aktualizacje dla przeglądarki. Ten sposób może rozwiązać problem

Wpisz w przeglądarce, aby sprawdzić aktualna wersję oprogramowania:

chrome://chrome/

Krok 5

Jako ostatni krok proponujemy aby odinstalować całkowicie przeglądarkę Chrome i zainstalować ponownie. Jeśli nadal nie ma dźwięku w filmach video.

Odinstaluj i zainstaluj ponownie Adobe Flash.

Mamy nadzieję, że te kroki okażą się owocne w przywracaniu dźwięku.

12 odpowiedzi na “Jak przywrócić dźwięk w przeglądarce Chrome”

 1. Adam pisze:

  Żadna z porad nie zadziałała a problem jest znacznie bardziej złożony i tkwi w samej błędnej aktualizacji. Chrome musi to poprawić w łatce bo nie jest to kwestia konfiguracji samej przeglądarki a w kodekach wew. przeglądarki.

 2. Artur pisze:

  Dokładnie, nic z tych rzeczy nie zadziałało

 3. Magda pisze:

  nic nie zadziałalo a glosu jak nie ma tak nie ma

 4. Darek pisze:

  Jeśli macie lub mieliście podłączone słuchawki z przodu to wystarczy wejść w menedżera dźwięku Realtek HD Audio i ( taki żółty folderek po prawej ) odznaczyć opcję WYŁĄCZ WYKRYWANIE GNIAZDA PANELA PRZEDNIEGO.
  U mnie działa bo mam podłączone z przodu słuchawki z mikro a z tyłu głośniki.
  Jeszcze na co warto zwrócić uwagę to zaznaczenie w ustawieniach zaawansowanych opcji RÓWNOCZESNE ODTWARZANIE DWÓCH RÓŻNYCH STRUMIENI AUDIO W PRZEDNICH I TYLNYCH URZĄDZENIACH WYJŚCIA i jeśli chodzi o mnie to zaznaczenie opcji KIEROWANIE WEJŚCIA MIKROFONU/WEJŚCIA LINIOWEGO DO PANELA PRZEDNIEGO ponieważ jak napisałem mam z przodu mikrofon.
  UWAGI:
  – jeśli przy tych ustawieniach masz podłączone z przodu słuchawki z mikro a nie tylko mikro to żeby ci grały głośniki wystarczy wyjąć dżeka od słuchawek ten od mikro może siedzieć chyba że macie słuchawki na jednym 🙂
  – ustawienia te dotyczą Menadżera Realtek HD Audio 🙂
  – na 100% działa bo też nie miałem dźwięku nawet po sprawdzeniu wszystkich kroków z powyższego postu, jeśli pomogło to się cieszę. POWODZENIA.

 5. Andrzej pisze:

  Mam ten sam problem z zanikaniem dźwięku. Z tym że dzisiaj zauważyłem jak anti-malware zablokował niebezpieczna stronę po właczeniu gry i w tym wlasnie momencie stracił sie głos. Oczywiście pare minut wcześniej oglądałem youtube.

 6. DO DARKA pisze:

  Pomogło dziękuję !!!

 7. Mati pisze:

  Dzięki! Krok 3 zadziałał 🙂

 8. Inkubus pisze:

  chrome://plugins/ Strona internetowa pod adresem chrome://plugins/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy.
  ERR_INVALID_URL

 9. Inkubus pisze:

  I można sobie pogwizdać sprawdzaj strony do których się odwołujesz chrome://plugins/ Strona internetowa pod adresem chrome://plugins/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy.
  ERR_INVALID_URL

 10. Aneta pisze:

  chrome://plugins/ pokazuje się komunikat że strona jest nie osiągalna ?

 11. jarzyn pisze:

  super mi pomógł krok 3 przy okazji rozwiązałem problem z discordem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *