Strona główna Ciekawostki Bankowość coraz bardziej mobilna

Bankowość coraz bardziej mobilna

przez CoreBlog
karty
karty
Najnowsze badanie TNS nie pozostawia złudzeń – bankowość mobilna jest coraz popularniejsza. Jak na tle świata wypada Polska?

Najnowsze globalne badanie Mobile Life przeprowadzone przez TNS zawiera informacje na temat korzystania z różnych gadżetów elektronicznych. Zostało przeprowadzone wśród 38 tys. Użytkowników w 43 krajach. Przyjrzyjmy się najciekawszym wnioskom dotyczącym bankowości elektronicznej.
Okazuje się, że już 22% użytkowników telefonów komórkowych wykorzystało swoje urządzenia do usług bankowych. Według badania TNS, 12% Polaków korzysta z bankowości mobilnej, a kolejne 12% jest tym zainteresowanych. Ciekawie przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o powody korzystania z usług bankowych za pośrednictwem telefonu komórkowego/smartfona. Wyraźnie daje się tutaj zauważyć podział na kraje rozwinięte i rozwijające się. W tych pierwszych, ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że korzysta z bankowości mobilnej, ponieważ jest to wygodne i szybkie rozwiązanie. Z kolei w krajach rozwijających się, bankowość mobilna to często jedyna opcja (11% mieszkańców ma dostęp do usług bankowych tylko za pomocą telefonu). Więcej informacji znajdziecie na poniższej infografice.
mobile inografika

(ź): TNS

Powiązane artykuły

Napisz komentarz