Strona główna WindowsSoftware Zorganizuj się z Draco Organizer

Zorganizuj się z Draco Organizer

przez CoreBlog
01 ekran startowy

Szukasz dobrego i darmowego, a na dodatek obsługiwanego w języku polskim, programu do zarządzania informacjami osobistymi (tzw. PIM)? W takim razie mam coś dla ciebie. I będziesz na prawdę zadowolony.

A programem tym będzie polskiej produkcji Draco Organizer, do celów prywatnych dostępny w wersji darmowej, zaś do celów komercyjnych, w wersji profesjonalnej, zależnie od liczby stanowisk w cenie od 60 do 1000 zł.

Po instalacji programu na dysku komputera (można też zaznaczyć opcję, iż Draco Organizer będzie przeznaczony do „noszenia” na pendrive), przy pierwszym uruchomieniu programu, naszym oczom ukarze się okienko konfiguracyjne.

01 ekran startowy

Jest to tzw. Kreator ustawień. A określamy w nim takie dane, jak imię i nazwisko użytkownika, adres i hasło do poczty email, czy też sam wygląd programu (dostępnych jest kilka skórek).

Ostatecznie na ekranie ukaże się okno główne Draco Organizer, w którym widnieć będą różne informacje – pogoda z ustawionego regionu, czy wiadomości z różnych źródeł RSS.

02 okno glowne1

W lewej części tego okna otrzymujemy dostęp do różnych sekcji programu, m.in. do poczty, kalendarza czy książki adresowej. Wystarczy kliknąć w jedną z wybranych ikon, by program przełączył się na pożądaną sekcję.

Kliknijmy przykładowo Kalendarz. Naszym oczom ukaże się okno z rozrysowanym kalendarzem na dwa miesiące (obecny i przyszły) oraz tabelą planowanych zajęć na aktualny dzień (który można zmienić, rzecz jasna, klikając na odpowiednia datę w kalendarzu). Tutaj też możemy dodawać różnej maści wydarzenia, o których przypominać ma nam program. Wystarczy dwukrotnie kliknąć w dowolnej linii tabeli godzinowej (prawa część okna).

03 kalendarz1

Wówczas naszym oczom ukaże się okienko dodawania zajęć. Możemy tu określić nazwę i miejsce, a także uczestników danego zajęcia, czas jego rozpoczęcia, długość trwania i określić opis. Nie ma też problemu by ustalić alarm, który o danym wydarzeniu ma nam przypomnieć.

04 dodaj spotkanie

Po zatwierdzeniu, wydarzenie zostanie naniesione na tabelę godzinową programu w ustalonym przez nas kolorze o zakresie zajmującym cały czas trwania danego wydarzenia (czyli od godziny rozpoczęcia do czasu jego zakończenia).

05 kalendarz ze spotakaniem

Jeśli brakowałoby nam kategorii danego wydarzenia, mamy możliwość tworzenia nowych. W tym celu klikamy LPM na pasku menu pozycję Narzędzia, a następnie Kategorie…

06 narzedzia kategorie

W wyświetlonym oknie otrzymujemy możliwość dodawania (i usuwania) kategorii, wraz z określeniem ich koloru.

07 dodaj kategorie

Generalnie warto zainteresować się ustawieniami programu, tak aby skonfigurować go wedle własnych potrzeb. W tym celu klikamy na pasku menu opcję Narzędzia, a następnie Ustawienia…

08 narzedzia ustawienia

Naszym oczom ukaże się okno, w którym znajdziemy sporą liczbę opcji możliwych do przekonfigurowania. Te, które zainteresują nas na wstępie, to zapewne informacje wyświetlane „na dzień dobry” w głównym oknie programu. Tj. pogoda i wiadomości ze świata. Tutaj mamy okazję ustawić to, co interesuje nas najbardziej, tj. wybrać miasto (lub kilka miast), dla którego ma być śledzona pogoda, czy też wybrać (z długiej listy) interesujące nas kanały RSS z wiadomościami z różnych dziedzin.

09 ustawienia pogoda

Na koniec warto zapamiętać, że nawet po kliknięciu krzyżyka zamykającego okno programu, działa on ciągle w tle, wyświetlając odpowiednią ikonę w zasobniku systemowym (SysTray).

10 sys tray

Generalnie Draco Organizer jest programem, który można w znacznej mierze konfigurować i ustawiać wedle własnych preferencji. Ma on duże możliwości, a jest przecież zupełnie darmowy (do użytku domowego). Przyda się z całą pewnością każdemu, kto pragnie uporządkować swoje codzienne zawodowe i domowe obowiązki.

Informacje o programie:
Nazwa: Draco Organizer
Licencja: Program darmowy (użytek domowy) / Program płatny (użytek komercyjny)
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Tadeusz 16 maja, 2015

Mam Draco na pc. I chciałbym również go mieć na tablecie z systemem ANDROIT czy robicie coś w tym kierunku? Życzę miłego dnia i powodzenia.Tadek

DAREK 22 listopada, 2015

Witam
Ponawiam zapytanie przedmówcy
mam grupę chętnych na draco organizer ale na smartfony i tablety z systemem android.
czy coś się w tym kierunku zmieni? są jakieś plany w tym kierunku ?

Tadeusz 1 marca, 2016

No i co? w dalszym ciągu nic na temat Draco w androidzie żadnych nadziei

Napisz komentarz