Strona główna WindowsSoftware Zdalny dostęp – SkyDrive

Zdalny dostęp – SkyDrive

przez CoreBlog
skydrive ikona

skydrive ikonaUsługa SkyDrive umożliwiająca przechowywanie danych na serwerach Microsoftu w tzw. chmurze, zaopatrzona została w nową funkcjonalność. Należy do niej zapewnienie zdalnego dostępu do danych zapisanych w komputerze z poziomu dowolnego urządzenia podłączonego do sieci internet. Niedawno zmieniono także stronę wizualną SkyDrive wprowadzając odświeżony interfejs dopasowany oczywiście do wyglądu Windows 8.

Dla nowych użytkowników Microsoft oferuje 7GB przestrzeni dyskowej w ramach SkyDrive za darmo. Pojemność tą można zwiększać po wpłacie danej kwoty pieniężnej. Za dodatkowe 20GB zapłacimy 34zł, za 50GB 85zł, a za 100GB już 169zł. Trzeba pamiętać o regułach korzystania z takiego dysku internetowego. Microsoft zabrania przechowywania, nawet w celach prywatnych materiałów przedstawiających nagość.

Łatwy dostępu do danych w SkyDrive?
Pobieramy najświeższą wersję SkyDrive. Po zainstalowaniu programu i zalogowaniu się w usłudze, w Eksploratorze Windows pojawi się nowy folder o nazwie SkyDrive. Wystarczy na niego kliknąć, aby wyświetliły się katalogi oraz pliki zapisane na SkyDrive. Tutaj właśnie umieszczamy dane, które chcemy udostępnić zdalnie na inne urządzenia.

sky21

Konfiguracja zdalnego dostępu SkyDrive do dysku twardego
Aby mieć możliwość zdalnego dostępu do dysku twardego, należy najpierw odpowiednio skonfigurować SkyDrive.

Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę SkyDrive i z menu kontekstowego wybieramy Ustawienia. Kolejno zaznaczamy Automatycznie uruchom usługę SkyDrive… oraz Udostępnij mi pliki z tego komputera na innych moich urządzeniach.

Po lewej stronie, pod opcją Komputery wybieramy nazwę stacji roboczej np. Paweł-Komputer. Następnie klikamy na odnośnik Zaloguj się za pomocą kodu zabezpieczeń.
W nowym oknie wyświetli się nasz adres email, na który zostanie przesłana wiadomości od grupy Microsoft z 7-cyfrowym kodem dostępu. W wyświetlonym polu wpisujemy otrzymany kod i klikamy Prześlij. Od tego momentu dane udostępnione są w usłudze SkyDrive.

Zdalny dostęp z urządzeń mobilnych
Niestety aplikacja dostosowane do oprogramowania android, Windows iPhone 7.5 czy iOS nie obsługują zdalnego dostępu do danych. Jednak istnieje możliwość dostępu poprzez logowanie się przez przeglądarkę.

Logujemy się na stronie skydrive.com. Przechodzimy do Komputery np.Paweł-Komputer i wybieramy Zaloguj się za pomocą zabezpieczeń. Na skrzynkę email otrzymamy kod z 7-cyfrowym kodem dostępu. Po otrzymaniu kodu wpisujemy do i klikamy na Prześlij. Po chwili zostanie wyświetlona zawartość naszego komputera

windows live skydrive

SkyDrive - przechowywanie i udostępnianie danych

Powiązane artykuły

Napisz komentarz