Strona główna Internet Twórz mechanizmy OCR w swoich aplikacjach

Twórz mechanizmy OCR w swoich aplikacjach

przez CoreBlog
Przechwytywanie

cloud-158481_1280Gigabajty danych, cenne pliki, dokumenty i projekty przechowujemy na dyskach twardych komputerów. Sporządzamy ich kopie, coraz rzadziej korzystając z takich nośników jak płyty. Powoli przekonujemy się do najnowszych systemów, którymi są wirtualne dyski, czyli tzw. „chmury”. Niosą one ze sobą szereg udogodnień – możemy automatyzować proces robienie kopii, dzielić się plikami z większą liczbą osób, mieć do nich dostęp z każdego urządzenia łączącego się z Internetem.

„Chmura” coraz częściej wykorzystywana jest przez specjalistów, nie tylko z branży IT, do wspólnej pracy nad jednym projektem. Niezwykle atrakcyjne rozwiązanie – ABBYY Cloud OCR SDK, wykorzystujące wirtualny sposób przechowywania danych do tworzenia rozwiązań i aplikacji, zostało udostępnione każdemu zainteresowanemu. Od teraz każdy, bez żadnych kosztów, będzie mógł tworzyć i testować oprogramowanie w oparciu o silniki ABBYY.

ABBYY Cloud OCR SDK

ABBYY Cloud OCR SDK działa w oparciu o „chmurę”. Dostępne w narzędziu web API oraz Microsoft Windows Azure pozwalają na łatwe i szybkie tworzenie systemów i aplikacji z wykorzystaniem funkcji OCR. Zastosowane API to m.in. optyczne sczytywanie znaków – w tym kodów kreskowych i wizytówek, ich inteligentne rozpoznawanie, analiza pól dokumentów.

Jeśli miałbym wymienić główne zalety stosowania rozwiązania firmy ABBYY na pewno wskazałbym:

  • dostęp do najlepszej technologii na rynku
  • prostota rozwoju aplikacji działających na wielu platformach
  • możliwość pracy na najnowszej wersji oprogramowania
  • brak dodatkowych kosztów.

Dokumenty, które zostaną odczytane, bezproblemowo możemy przekształcić do plików takich jak PDF, DOCX, PPTX czy XML. Jednak nie dotyczy to jedynie standardowych tekstów. System rozpoznaje wizytówki, kody kreskowe, pole wyboru w ankietach, pisma odręczne. Dzięki pracy w chmurze, nie musimy kupować dodatkowych rozwiązań – wszystkie możliwości otrzymujemy w pakiecie.

Tworzenie w chmurze Microsoft Azure

Rozmawiając ze znajomymi o „chmurze”, jako główny argument na NIE słyszałem problemy z bezpieczeństwem. W przypadku ABBYY Cloud OCR SDK możliwość wtargnięcia czy podejrzenia naszych działań zminimalizowana została do minimum. System działa w oparciu o serwery Windows Azure zlokalizowane w dublińskim Microsoft Data Center. Rygorystyczne przepisy, normy i procedury dbają, by nasze dane nie dostały się w niepowołane ręce, jednocześnie oferując bezustanny dostęp uprawnionym użytkownikom.

Gdy trafiłem na możliwość firmy ABBYY wydała mi się ona niezwykle interesująca. Dla każdego zainteresowanego przetestowaniem funkcjonalności ABBYY Cloud OCR SDK firma przygotowała możliwość skorzystania z bezpłatnego pakietu startowego. Więcej informacji zasięgniemy u konsultantów firmy https://www.autoid.pl/, oferującej rozwiązanie, którego dotyczy ten wpis.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz