Strona główna Windows Szybsze wyłączanie i włączanie wyświetlenia ukrytych plików

Szybsze wyłączanie i włączanie wyświetlenia ukrytych plików

przez CoreBlog
windows 7 logo

Denerwuje cię długa i żmudna standardowa droga w Windows 7  każdorazowej modyfikacji, w celu wyświetlania ukrytych plików, bądź ich nie wyświetlania. Odbywa się to w następujący sposób: w danym folderze rozwijamy menu eksploratora Organizuj->Opcje folderów i wyszukiwania.

opc

Kolejno przechodzimy w menu Widok przewijamy poszczególne opcje w poszukiwaniu Ukryte pliki i foldery…

opc2

Każdorazowe przedzieranie się przez ten gąszcz opcji może zirytować, nie wspominając o utracie cennego czasu. Można jednak ułatwić sobie życie unikając całego tego procesu. Potrzebna będzie zmiana w Rejestrze, która umożliwi dodanie poleceń “Wyświetl/Ukryj pliki”. Tak więc używając skrótu klawiszowego Win + R przechodzimy do okienka, w którym wpisujemy regedit i przechodzimy do systemowego rejestru.

W rejestrze odnajdujemy i zaznaczamy na drzewku nawigacyjnym klucz >>HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell<<.
Wydajemy polecenie >>Edycja – Nowy – Klucz<<.

opc3

Tak utworzonemu wpisowi możemy zmienić  nazwę z zasugerowanej przez system na >>Wyświetlaj ukryte pliki<<. Następnie w utworzonym przed momentem kluczu dodajemy następny o nazwie >>command<<. Zaznaczamy go i dwukrotnym kliknięciem otwieramy w celu edycji wpis>>(Domyślna)<< widoczny w prawej części okna. W ukazanym oknie >>Edytowanie ciągu<<, w polu >>Dane wartości<< wpisujemy instrukcję:
reg add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced /v Hidden /t reg_dword /d 1 /f

Aby dodać do menu kontekstowego kolejne polecenie >>Nie wyświetlaj ukrytych plików<<. W analogiczny sposób tworzymy w kluczu >>HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell<< wpis >>Nie wyświetlaj ukrytych plików<<, a jedną warstwę niżej – klucz >>command<<. Nadajemy wpisowi: >>(Domyślna)<<
reg add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced /v Hidden /t reg_dword /d 2 /f. Gotowe !!! Wystarczy wykonać restart komputera. Po ponownym rozruchu w oknie eksploratora, w menu kontekstowym pojawią się dwa nowe polecenia umożliwiające ukrycie i wyświetlenie plików.

kon

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

efef 7 września, 2012

“Szybsze wyłanczanie i włanczanie”
Szybsze CO?

piksel-2 8 września, 2012

Oczywista omyłka w treści tytułu artykułu została poprawiona 🙂

Napisz komentarz