Strona główna Grafika Picture Shark – znaki wodne na grafice

Picture Shark – znaki wodne na grafice

przez CoreBlog
01 okno glowne1

Jeśli umieszczasz na internecie dużą liczbę zdjęć i grafik, czy to jako ilustrację do aukcji internetowej, czy też w galerii swoich prac, produktów itp. możesz zabezpieczyć się przed użyciem twojego dzieła przez innych webmasterów. Wystarczy nanieść na zdjęcie znak wodny, choćby z twoim nickiem, imieniem i nazwiskiem, logo, bądź adresem strony www. Pomoże Ci w tym niewielki i darmowy program Picture Shark.

Co ważne, szczególnie dla osób obsługujących znaczne ilości zdjęć i grafik elektronicznych, Picture Shark bezproblemowo poradzi sobie z większą ilością plików. Wystarczy załadować je w oknie głównym programu, wybierając w jego lewej części, spośród drzewa folderów ten, w którym znajdują się interesujące nas zdjęcia, a następnie kliknąć button Add All (jeśli chcemy użyć wszystkich zdjęć z danego folderu), bądź też zaznaczamy tylko interesujące nas pliki i klikamy button Add Sel.

01 okno glowne1

W następnym kroku przechodzimy do zakładki Positioning + Settings. Tam wybieramy button Open stamp i ładujemy plik, który ma być naszym znakiem wodnym (najlepiej jest przygotować go wcześniej). Jeśli chcemy, aby naniesiony na grafiki znak wodny był przeźroczysty, zaznaczamy “ptaszkiem” Use transparence. Przy pomocy suwaków Feather oraz Transp. Tolerance ustawiamy zakres przeźroczystości znaku wodnego, natomiast przyciskami Position określamy ułożenie znaku wodnego względem całej grafiki.

02 dodaj stamp

W celu zakończenia całej operacji wchodzimy pod zakładkę Output Selection, tam określamy format docelowy tworzonych pików (do wyboru: JPG, BMP, PNG), ewentualnie jego jakość i klikamy button Start.

03 finishing

Po chwili program przetworzy wszystkie załadowane do jego pamięci obrazy, wstawiając do każdego znak wodny i zapisując gotowe pliki do ustawionego w ostatniej zakładce folderu wyjściowego (Output folder).

Efekt dodania znaku wodnego w prawym dolnym rogu grafiki:
04 ze znakiem

Informacje o programie:
Nazwa: Picture Shark
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

Napisz komentarz