Strona główna Ogólna Odzyskanie skradzionego tabletu

Odzyskanie skradzionego tabletu

przez CoreBlog
namierzanie GPS

iosTablet stał się niezwykle popularnym urządzeniem mobilnym. Zabieramy go na wakacje, do pracy – wszędzie. Bardzo często w posiadaniu tabletu jest większa część naszej rodziny, łącznie z dziećmi. W tym łańcuchu rodzinnym, to właśnie dzieci najbardziej narażone są na zagrożenia związane z utratę urządzenia. W przypadku kradzieży, bądź po prostu zgubienia tabletu jest jednak realna szansa na jego odzyskanie. Wszystkie nowoczesne urządzenia posiadają bowiem możliwość geolokalizacji za sprawą GPS oraz Wi-Fi.

Lokalizacja iPad’a

Wszystkie tablety iPad z zainstalowanym systemem iOS, w wersji od 5.0 posiadają wbudowaną funkcję umożliwiającą lokalizację urządzenia. Usługę o nazwie iCloud możemy włączyć w ustawieniach naszego urządzenia. Serwis iCloud.com daje możliwość wyśledzenia naszego urządzenia. Wystarczy podać jego identyfikator ID oraz hasło, które ustalamy podczas pierwszego uruchomienia urządzenia. Po dokładnym zlokalizowaniu miejsca, w którym nasze urządzenie się znajduje możemy wysłać na nie informację tekstową. W takiej wiadomości możemy poinformować znalazce o właścicielu urządzenia. Jeżeli będzie to uczciwa osoba, to w prosty sposób będzie mogła dokonać zwrotu rzeczy zaginionej. A gdy zauważmy, że tablet znajduje się gdzieś w pobliżu, to możemy włączyć dźwięk alarmowy, który zostanie uruchomiony nawet w przypadku wyciszenia tabletu.

lokallLokalizacja z androidem
Tablety z system android niestety zazwyczaj nie posiadają zintegrowanych mechanizmów dających możliwość lokalizacji urządzenia. Choć istnieje możliwość uzbrojenia tabletu w takową funkcjonalność. Pomoże nam w tym program avast! Free Mobile Security, a właściwie wbudowany w nim moduł Anti-Theft. Posiada podobne możliwości co mechanizmy wbudowane  w iPadzie. Zdalnie zlokalizuje pozycje tabletu oraz wygeneruje sygnał alarmowy, bądź wyświetli wiadomość znalazcy. Program można zainstalować zdalnie.

lokal

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

uki 6 sierpnia, 2014

a co jak osoba która znalazła tablet nie połączy się z siecią i nie włączy gps?

Odpowiedz

Napisz komentarz