Strona główna Bezpieczeństwo NSA ma sądową zgodę na dalsze szpiegowanie

NSA ma sądową zgodę na dalsze szpiegowanie

przez CoreBlog
rect4153

rect4153Głośno zrobiło się w ostatnich czasach o NSA szpiegującym rozmowy telefoniczne milionów ludzi, choć tak naprawdę informacje o całym pomyśle krążą w eterze od dawien dawna. I choć budził on od początku pewne wątpliwości, choć dziś budzi ogromne kontrowersje… okazuje się, że władze nic sobie z tego nie robią, wydając pozwolenie na dalsze szpiegowanie ludzi…

Zgodnie z przepisami pozwolenie na nasłuch obywateli przez systemy NSA wygasło 19 lipca b.r. Nikt jednak nie może odetchnąć z ulgą, bo jak wiemy Foreign Intelligence Surveillance Court przedłużył pozwolenie dla rządu USA na kontynuowanie swoich działań rażąco naruszających ludzką wolność.

julian assange wikileaks named man of the year by le monde l

Czy jesteśmy jeszcze wolnymi ludźmi? / Photo credit: Abode of Chaos / Foter / CC BY

Jak wiemy Foreign Intelligence Surveillance Court został powołany w tym celu, by rząd musiał uzyskiwać odpowiednie pozwolenia na wykonywanie niektórych czynności związanych z gromadzeniem informacji. Czy miała to być ochrona obywateli przed działaniami rządu mającymi ograniczyć ich wolność i łamać prywatność? A może instytucja ta powstała tylko w celu legitymizacji działań amerykańskiego rządu?

Tę sprawę pozostawiam każdemu do osobistej oceny.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz