Strona główna Ogólna M-Disc – nośnik z tysiącletnią gwarancją

M-Disc – nośnik z tysiącletnią gwarancją

przez CoreBlog
mdisc main

płyty M-DISCNa rynek w Polsce trafiły właśnie nowoczesne nośniki, które w założeniach mogą poprawnie funkcjonować nawet przez tysiąc lat. Przechowywania danych przez tak długi okres robi wrażenie i może okazać się niezwykle przydatne dla rzeszy odbiorców. A wszystko to możliwe za sprawą technologi wprowadzanej w mineralne płyty M-Disk.

Nośniki DVD M-Disc wytworzone są z nieorganicznych materiałów, z mieszanką granitu. Takie materiały nigdy nie były stosowane w żadnej formie w innych dostępnych do tej pory nośnikach płyt. Podczas zapisu danych materiały te przechodzą fizyczną przemianę. Podczas naświetlania warstwy płyty przez laser wytwarza się ciepło, które powoduje tworzenie się otworów, gdzie zapisywane są dane. Proces ten czyni je bardzo wytrzymałymi, odpornymi na różne czynniki zewnętrzne. Zwykłe nośniki używają barwików organicznych, które z czasem doprowadzają do uszkodzenia utrwalonych danych.

Współtwórcą oraz wyłącznym partnerem technologi Millenniate jest LG Electronics, a dystrybutorem w Polsce firma Incom. Oferta technologiczna Millenniata oraz Lg może być niezwykle przydatna w instytucjach publicznych, gdzie istnieje zapotrzebowanie na wieloletnie przechowywanie dokumentów. Choć wcześniej czy później będzie popyt na nie wśród indywidualnych klientów, w celach przechowywania multimediów, w zwykłych warunkach domowych.

Niezwykłość tych nośników polega na ich odporności na różne niekorzystne warunki. Nie są w stanie im zagrozić czynniki takie jak wilgoć, temperatura, czy światło. Warto przypomnieć, że zwykłe nośniki CD mogą zakończyć swój żywot po 5-ciu latach. A w przypadku nieodpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi nawet szybciej. Urządzenia przenośne pendrive przy częstym użytkowaniu swój żywot zakończą do ok.8lat. Żywot taśmy magnetycznej wycenia się na 15lat. Wyniki te jednak nie satysfakcjonują wielu użytkowników. Dlatego technologia Millenniate skazana jest na sukces już w niedalekiej przyszłości. Na chwilę obecną w nową technologię zaopatrują się takie instytucje jak Nasa oraz US Navy. W razie zainteresowania każdy może kupić takie nośniki – dostępne są w sprzedaże na stronie internetowej www.millenniata.pl.

warstwa płyty M-DISC

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

michu 11 października, 2012

Wbrew pozorom nie są takie drogie, jak na 1000 lat gwarancji. Spodziewałem się kwoty z kosmosu a tu… 155 zł za paczkę 10 takich płyt o pojemności 4,7 GB każda! Dla mnie rewelka!

Odpowiedz
jacek 19 grudnia, 2012

nabyłem nagrywarkę i płytkę, faktycznie ma zupełnie inną strukturę niż zwykłe dvd..ja niestety już kilka razy musiałem korzystać z specjalistów odzyskiwania danych jak nie na płytach to na dysku twardym(bo się popsuł)..chyba jakiegoś pecha mam..także stwierdziłem, że spróbuje a co mi tam:)

Odpowiedz
Julita 28 grudnia, 2012

też zamierzam wypróbować te płyty..to coś nowego, a ja lubię takie nowinki informatyczne

Odpowiedz

Napisz komentarz