Strona główna Ogólna Instagram sprzedaje zdjęcia użytkowników

Instagram sprzedaje zdjęcia użytkowników

przez CoreBlog
facepalm

Wystarczy drobna zmiana “zasad świadczenia usług” (ang. Terms of Service) i osoba, która nie do końca zrozumie puści w świat informacje i zaczyna się bicie piany na całego. O co chodzi?Cały świat użytkowników smartfonów oraz dość popularnej aplikacji Instagram (w istocie jest to działający online program umożliwiający proste, kreatywne tworzenie i modyfikowanie zdjęć wykonanych komórką) zwariował.

Serwis Instagram, tak jak wiele innych serwisów, co jaki czas modyfikuje swój regulamin oraz zasady świadczenia usług. To miało miejsce również w tym przypadku. Nieznana zmiana zasad wywołała lawinę dyskusji wielu blogerów na Facebooku, niektórzy nawet dopatrzyli się przyzwolenia na sprzedaż przez Instagram zdjęć użytkowników korzystających z tej usługi. Można wliczyć to oprócz samych zdjęć na portalu, zdjęcia wrzucane na Facebooka czy Twittera przez aplikację.

instagram

Oczywiście nie do końca to była prawdziwa informacja, ale wystarczyła jedna plotka i niewiarygodna liczba ludzi straciła rozsądek. Portale społecznościowe wręcz  zapełniły się od pełnych oburzenia i wściekłości użytkowników Instagrama (oraz tych, którzy nie korzystają z programu), co w rezultacie spowodowało, że przedstawiciel Instagrama musiał publicznie się tłumaczyć i zapewniać, że absolutnie nie zamierzają sprzedawać zdjęć użytkowników.

Nilaya Patela z serwisu The Verge, po pierwsze, przeczytał zmodyfikowane zasady świadczenia usługi Instagram, po drugie Nilay jest prawnikiem, więc osobą, która niejako zawodowo powinna bez problemu rozumieć wszelkiego typu reguły i sformalizowane zasady. Jak łatwo się domyśleć, zmienione zasady Instagrama w żaden sposób nie dają mu praw do sprzedaży zdjęć użytkowników, chodzi o osiąganie dochodu inną drogą. Model biznesowy bezpłatnego Instagrama opiera się na reklamach,a źródłem dochodu jest przychód z nich. Nie pobiera więc opłat od użytkowników, a tym bardziej dziwą zupełnie nieuzasadnione rekacje innych ludzi.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz