Strona główna Linux LibreOffice – dostosowywanie skrótów klawiszowych

LibreOffice – dostosowywanie skrótów klawiszowych

przez CoreBlog
ikona openoffice1

ikona openoffice1Każdy zaawansowany użytkownik komputera wie, że skróty klawiszowe są niezwykłym ułatwieniem pracy, dzięki któremu możemy w znaczny sposób uprościć i przyspieszyć niektóre operacje. Sprawa ta tyczy się również darmowego pakietu biurowego jakim jest LibreOffice (oraz OpenOffice). A co ważne, w pakiecie tym możemy dowolnie konfigurować skróty klawiszowe, w ten sposób, aby pracowało nam się najwygodniej jak tylko można.

Myślisz, że jest to trudne i wymaga grzebania w plikach konfiguracyjnych? Nie, wcale nie, opcja zmiany skrótów klawiszowych jest wbudowana w pakiet. Wystarczy w pasku menu kliknąć Narzędzia i stamtąd wybrać Dostosuj…

01 narzedzia dostosuj

W wyświetlonym oknie klikamy na zakładkę Klawiatura i tam już mamy pełną listę komend z przypisanymi (bądź nie) do nich skrótami klawiszowymi. Za pomocą przycisków, znajdujących się po prawej stronie okna, możemy dane skróty modyfikować lub usuwać, wedle życzenia.

02 okno dostosuj

Ważne jest to, że skróty można też zapisać (przycisk Zapisz), dzięki czemu mamy ich kopię, by w razie awarii i przeinstalowania całego pakietu, nie ustawiać wszystkiego na nowo, tylko wykorzystać „stare” ustawienia.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz