Strona główna Linux Impress – samopowtarzająca się prezentacja

Impress – samopowtarzająca się prezentacja

przez CoreBlog
open office

Co powiesz na prezentację, która po dojściu do ostatniego slajdu nie kończy się, a zapętlona rozpoczyna wyświetlanie od początku, od pierwszego slajdu? Ustawienie tego jest bardzo proste, a funkcja ta może się okazać niezwykle przydatna, np. przy ciągłym wyświetlaniu reklam na ekranie monitora na sklepowej wystawie, czy na firmowym stoisku na targach.

open office

W tym celu na pasku menu klikamy Pokaz slajdów, a następnie Ustawienia pokazu slajdów…

01 pokaz slajdow ustawienia

W wyświetlonym oknie, w sekcji Typ, zaznaczamy pozycję Automatycznie i ustalamy czas przerwy, jaka ma nastąpić pomiędzy wyświetleniem ostatniego a pierwszego slajdu. Oczywiście możemy zrezygnować z przerwy, ustawiając ją na 00:00:00. Jeśli jednak zdecydujemy się na przerwę, po zaznaczeniu opcji Logo, w trakcie pauzy między slajdami program wyświetli logo programu OpenOffice/LibreOffice.

02 pokaz slajdow

W przypadku, jeśli rzeczywiście wykorzystujemy prezentacje Impress do ciągłego wyświetlania określonej treści, warto zaznaczyć w tym samym oknie, w jego dolnej części, opcję Prezentacja zawsze na wierzchu. Dzięki temu unikniemy irytujących wyskakujących okienek, np. powiadomień programu antywirusowego. Warto też pamiętać, aby tworząc kolejne slajdy, ustawiać przy nich automatyczne przeskakiwanie do kolejnego slajdu po wyznaczonym czasie, tak aby program nie oczekiwał na kliknięcie użytkownika. Zapomnienie o ustawieniu czasu spowoduje zatrzymanie się programu na danym slajdzie i nie wyświetlanie kolejnych.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz