Strona główna Telefony Cztery rdzenie Qualcomm w smartfonach

Cztery rdzenie Qualcomm w smartfonach

przez CoreBlog
ikona telepraca

ikona telepracaQualcomm szykuje się do ofensywy na rynek smartfonów, oferując nowe czterordzeniowe procesory przeznaczone dla tych niewielkich urządzeń. Czy są to chipy, które mogą zaskoczyć klienta? Nowe technologie? Innowacyjne rozwiązania? A może nie mają zaskakiwać, a jedynie po prostu muszą być konkurencyjne, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości? Spójrzmy.

Qualcomm w swojej ofercie prezentuje dwa nowe procesory z linii Snapdragon, są to układy oznaczone jako MSM8226 i MSM8626. Moją one oferować to, co dziś jest standardem w modelach z wyższej półki: rozdzielczość HD 1080p, nagrywanie i odtwarzanie obrazów wideo oraz wsparcie dla aparatów o rozdzielczości nawet do 13 megapikseli.

Nowe produkty Qualcomm wytwarzane w technologii 28-nanometrów mają być przede wszystkim konkurencją dla wysoce zaawansowanych, ale jednocześnie znacznie droższych czterordzeniowców pokroju Samsunga Galaxy S3. Dużą zaletą nowych chipów ma być również optymalizacja procesów, która pozwoli wydłużyć żywotność baterii, nie tracąc przy tym na jakości wyświetlanej grafiki. Oczywiście zapowiedzi zapowiedziami – poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie producentowi.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz