Strona główna GrafikaCorelDraw CorelDraw: Ulotka składana trójdzielna

CorelDraw: Ulotka składana trójdzielna

przez CoreBlog
orientacja papieru

Organizujesz jakąś imprezę? Chciałbym zebrać ludzi na prowadzony przez ciebie obóz? Chcesz zareklamować swój biznes? Stwórz ulotkę. A choćby popularną ulotkę trójdzielną, na której zawrzesz wystarczająco dużo informacji, jednocześnie nie zajmując zbyt wiele miejsca w kieszeni potencjalnego klienta. Zatem – do dzieła!

Pracę rozpoczniemy od odpowiedniego ustawienia orientacji papieru. Nas najbardziej zainteresuje pozioma, tj. taka, w której kartka będzie szersza niż wyższa. W tym celu korzystamy z ikony znajdującej się na pasku narzędzi, gdzie klikamy na ikonę Landscape.

orientacja papieru

Następnie musimy wprowadzić sobie pola pomocnicze, które oznaczą zagięcia ulotki, a także zabezpieczą nas przed niepożądanym znalezieniem się treści ulotki na samym zagięciu, co nie tylko byłoby nieczytelne, ale przede wszystkim nieestetyczne.

wstawianie znacznika

Ja stworzyłem pola przy pomocy narzędzia tworzenia prostokątów (Rectangle Tool), których szerokość wynosiła równo po 10 mm. Ich pozycje skalibrowałem dokładnie na 94 i 193 mm od krawędzi kartki. Dlaczego akurat takie? Dzieląc szerokość kartki, czyli 297 mm na trzy części otrzymamy wynik 99 i 198 mm, lecz z racji, iż pole pomocnicze ma szerokość 10 mm, a zagięcie powinno znajdować się idealnie na jego środku – od wyniku odejmujemy połowę szerokości tego pola, czyli 5 mm. Stąd też zostały one umieszczone w pozycjach 94 i 193 mm od lewej krawędzi kartki A4.

wstawianie znacznika2

Teraz już właściwie pozostało nam tylko wprowadzić treść ulotki, wraz z tekstami, zdjęciami, czy tłem. Nie zapomnijcie o informacjach najważniejszych – o danych kontaktowych, czy umiejscowieniu imprezy w czasie i przestrzeni, tak aby potencjalny klient nie zastanawiał się, “gdzie ma się zgłosić” i “kiedy ma się zgłosić”!

wprowadzony tekst1

Po wprowadzeniu treści ulotki i dopieszczeniu jej wszystkich elementów, usuwamy pola pomocnicze, poprzez zaznaczenie ich i kliknięcie na klawiaturze klawisza DEL.

gotowe1

Teraz pozostaje nam już tylko puścić wszystko na drukarkę i… wziąć się za zaginanie rogów. Powodzenia!

gotowa ulotka

Powiązane artykuły

Napisz komentarz