Strona główna Ciekawostki 30 GB w chmurze Baidu

30 GB w chmurze Baidu

przez CoreBlog
baidu logo

baidu logo30 GB darmowego miejsca w chmurze? Brzmi dobrze, a co ważne – prawdziwie. Bo tyle właśnie chce zaproponować Baidu, czyli największa chińska wyszukiwarka internetowa (około 64% udziałów na lokalnym rynku). Kogo to będzie dotyczyć? Jak długo będzie można trzymać dane w chmurze? O tym chciałbym napisać poniżej, bo jak to zwykle bywa – zawsze jest jakiś haczyk.

A Chińczycy, którzy podbijają wszelkie możliwe rynki, na wszelkie możliwe sposoby, zawsze chętnie zarzucą jakiś haczyk (żeby tylko złapać rybę). W tym przypadku haczykiem jest to, iż dostęp do wspomnianej chmury będą mieli tylko użytkownicy urządzeń z Androidem, zbudowanych przy pomocy chipów Qualcomm. A konkretnie tych urządzeń, które oparte są o modele: Snapdragon S4 MSM 8×25 oraz Snapdragon S4 MSM 8x25Q. Drugim haczykiem jest fakt, że faktycznie użytkownik wspomnianych urządzeń otrzyma 15 GB darmowego miejsca w chmurze przez cały okres żywotności urządzenia, a drugie 15 GB przez okres jednego roku.

Tak, czy inaczej oferta i tak brzmi nieźle, gdyż kupując odpowiednie urządzenie z Androidem otrzymujemy nie tylko wbudowaną w nie przestrzeń dyskową, ale i dodatkowe 15+15 GB, z których możemy korzystać w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie (o ile mamy połączenie z siecią). Kto wie, może zachęci to polskich dostawców elektroniki do uruchamiania podobnych usług? Klienci na pewno by nie narzekali.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz