Strona główna WindowsSoftware Zarządzanie portfelem z MoneyFox

Zarządzanie portfelem z MoneyFox

przez CoreBlog

Jak już się człowiek rozpędzi z wydawaniem pieniędzy to czasem ciężko mu ogarnąć – na co to wszystko poszło, na co straciło się największą ilość gotówki, gdzie przepadła cała pensja? A przecież wystarczy tylko zapisywać na bieżąco wszystkie wydatki, by później móc ocenić, która kategoria produktów kosztuje nas najwięcej, gdzie możemy szukać oszczędności. Pomocny w tego typu operacjach będzie program MoneyFox.

Ten darmowy program, w swej podstawowej wersji, jest prosty w obsłudze, a do tego bardzo przejrzysty. Wystarczy spojrzeć na wręcz ascetyczny wygląd okien MoneyFox.

Po instalacji program prosi nas o podanie swoich danych – imienia, nazwiska i adresu email. Niestety potrzebne są one do aktywacji (nawet tej darmowej wersji) oprogramowania. Po zatwierdzeniu danych system prześle na naszą pocztę maila z linkiem aktywującym.

W kolejnym oknie musimy utworzyć konto użytkownika, gdyż takiego na wstępie nie posiadamy. W tym celu klikamy button Create a new Profile.

Wyświetlone zostanie okno, w którym powinniśmy podać kilka danych na swój temat – przede wszystkim nazwę aktywa (Name), walutę (Currency) oraz wartość początkową konta (Balance).

Po zatwierdzeniu ukaże nam się główne okno programu z tabelą (jeszcze pustą) wpływów i wydatków z naszego aktywa. W tym momencie zmieńmy język programu na wygodniejszy dla nas – język polski. Aby to uczynić wystarczy w lewym górnym rogu wybrać zakładkę Configuration, a później kliknąć ikonę Settings. Tam pod pozycją Language wybieramy Polish-Poland (pl-PL).

W tym momencie możemy już właściwie przystąpić do pracy, dodając nowe operacje na koncie. Aby to uczynić wystarczy w pustym polu tabeli kliknąć PPM i wybrać odpowiednią pozycję, np. Dodaj transakcje wydatków, Dodaj transakcje przychodu, Dodaj transakcje przelewu, czy Dodaj na podstawie szablonu.

Po zdecydowaniu się na jedną z opcji, wyświetlone zostanie okno, w którym wprowadzimy wartość danej operacji, jej kategorię oraz datę (możemy też wprowadzić inne notatki).

Za każdym razem kolejne transakcje będą dodawane do tabeli w głównym oknie i na ich podstawie będzie wyliczane bieżące saldo konta. W ten sposób możemy obserwować na bieżąco, bez potrzeby logowania się na swoje konto bankowe, czy przeliczania pieniędzy w portfelu czy sejfie, sprawdzić ile jeszcze oszczędności nam zostało. Natomiast analizując kolejne wydatki, możemy ocenić, w której kategorii produktów najlepiej poszukać oszczędności.

MoneyFox to program prosty i przydatny, szczególnie dla osób, które mają problem z „trzymaniem pieniędzy”. Jeśli te wypływają z twojego portfela szybciej niż jesteś w stanie to zrozumieć, masz szansę skontrolować samego siebie i ocenić swój sposób „inwestowania”. Ale do tego przyda się MoneyFox.

Informacje o programie:
Nazwa: MoneyFox
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Tatiana 11 lutego, 2013

Ile czeka się na ten link aktywacyjny do tego MoneyFox 2013?bo czekam już 10 minut i ciągle nic. Wkurza mnie to

Odpowiedz
demonLAND 11 lutego, 2013

A sprawdź, czy nie wrzuciło Ci tego w SPAM?

Odpowiedz
2012 5 stycznia, 2019

Ma ktoś spolszczenie do MoneyFox 2012?

Odpowiedz

Napisz komentarz