Picture Shark – znaki wodne na grafice

Jeśli umieszczasz na internecie dużą liczbę zdjęć i grafik, czy to jako ilustrację do aukcji internetowej, czy też w galerii swoich prac, produktów itp. możesz zabezpieczyć się przed użyciem twojego dzieła przez innych webmasterów. Wystarczy nanieść na zdjęcie znak wodny, choćby z twoim nickiem, imieniem i nazwiskiem, logo, bądź adresem strony www. Pomoże Ci w tym niewielki i darmowy program Picture Shark.

Co ważne, szczególnie dla osób obsługujących znaczne ilości zdjęć i grafik elektronicznych, Picture Shark bezproblemowo poradzi sobie z większą ilością plików. Wystarczy załadować je w oknie głównym programu, wybierając w jego lewej części, spośród drzewa folderów ten, w którym znajdują się interesujące nas zdjęcia, a następnie kliknąć button Add All (jeśli chcemy użyć wszystkich zdjęć z danego folderu), bądź też zaznaczamy tylko interesujące nas pliki i klikamy button Add Sel.

W następnym kroku przechodzimy do zakładki Positioning + Settings. Tam wybieramy button Open stamp i ładujemy plik, który ma być naszym znakiem wodnym (najlepiej jest przygotować go wcześniej). Jeśli chcemy, aby naniesiony na grafiki znak wodny był przeźroczysty, zaznaczamy “ptaszkiem” Use transparence. Przy pomocy suwaków Feather oraz Transp. Tolerance ustawiamy zakres przeźroczystości znaku wodnego, natomiast przyciskami Position określamy ułożenie znaku wodnego względem całej grafiki.

W celu zakończenia całej operacji wchodzimy pod zakładkę Output Selection, tam określamy format docelowy tworzonych pików (do wyboru: JPG, BMP, PNG), ewentualnie jego jakość i klikamy button Start.

Po chwili program przetworzy wszystkie załadowane do jego pamięci obrazy, wstawiając do każdego znak wodny i zapisując gotowe pliki do ustawionego w ostatniej zakładce folderu wyjściowego (Output folder).

Efekt dodania znaku wodnego w prawym dolnym rogu grafiki:

Informacje o programie:
Nazwa: Picture Shark
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*