Komunikatory internetowe wygrywają z wiadomościami SMS

Czy aplikacje w stylu WhatsApp lub Facebook Messenger są w stanie doprowadzić do tego, że kiedyś całkowicie przestaniemy wysyłać wiadomości SMS?

Ostatni raport firmy Informa wskazuje na większą ilość wiadomości wysłanych za pośrednictwem komunikatorów internetowych (19 miliardów), niż tradycyjnych wiadomości SMS (17,6 mld). Dane dotyczą 2012 roku i jest to pierwszy tego typu przypadek w historii.
Zdaniem analityków Informy popularność programów IM (instant messaging) nadal będzie rosła, ale nie oznacza ona bynajmniej rychłej śmierci SMS-ów. Trend z pewnością odczuwają już teraz operatorzy komórkowi, dla których wiadomości tekstowe będące jeszcze do niedawna głównym źródłem dochodów zaczynają się systematycznie kurczyć.
To wszystko napędzają smartfony. To ich użytkownicy wywołali na rynku prawdziwą rewolucję w sposobie komunikacji między sobą. Nie wolno jednak zapominać o posiadaczach prostych komórek, dla których nadal najwygodniejszą (a czasem jedyną) formą szybkiej komunikacji są poczciwe SMS-y.
A jak jest u Was? korzystacie z komunikatorów? czy piszecie smsy?
(ź): 123rf.com

.

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*