Jak duża jest przewaga lidera wyszukiwarek Google nad innymi?

Wszyscy wiemy, że Google zdominiował rynek wyszukiwarek internetowych. Jak duża jest jego przewaga nad innymi graczami? Zobacz to ciekawe zestawienie.

Nie ma co ukrywać, że firma z Moutain View zdominowała całkowicie rynek światowy wyszukiwarek internetowych. No właśnie, jak dużaj est przewaga giganta wyszukiwarek nad pozostałymi?

Stosowne zestawienie przygotował portal Statista. Pod uwagę wzięto dwa czynniki, które zdecydowanie najlepiej określają to, czy dana wyszukiwarka odniosła sukces – mowa o liczbie użytkowników oraz liczbie zapytań. Jeśli chodzi o liczbę zapytań, w grudniu 2012 roku na całym świecie w pasek wyszukiwania wpisywano najróżniejsze hasła aż 175 mld razy. Daje to oszałamiający wynik ponad 65 tys. wyszukiwań na sekundę. Aż 65% z nich obsłużył Google. Oznacza to, że w grudniu 2012 roku gigant wyszukiwarek odpowiedział na 115 mld zapytań wyprzedzając drugie w zestawieniu Baidu o 100 mld.

Zasięg wyszukiwarki Google jest równie, jeśli nie bardziej, imponujący. We wspomnianym okresie,1,52 mld użytkowników skorzystało z wyszukiwarki przynajmniej raz. W 77% przypadków wybierano Google. Oznacza to miesięczną liczbę użytkowników giganta na poziomie 1,17 mld. Baidu, które jest drugie w zestawieniu, mogło pochwalić się wynikiem na poziomie 293 mln użytkowników.

0 Komentarzy
KiepskieTakie sobieMoże byćBardzo dobreŚwietny tekst (Jeszcze nie oceniony)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*