Strona główna Linux Visioo-Writer – podgląd dokumentów OpenDocument

Visioo-Writer – podgląd dokumentów OpenDocument

przez CoreBlog
ikona openoffice1

ikona openoffice1Nie wszyscy pracujemy na tych samych pakietach biurowych, jedni operują na drogim zestawie Office oferowanym przez firmę Microsoft, inni natomiast wolą darmową alternatywę, wcale nie ustępującą komercyjnemu konkurentowi, mowa tu choćby o OpenOffice czy LibreOffice. Lecz cóż zrobić, kiedy dostajesz od znajomego plik z ważnymi danymi, zapisany w formacie OpenDocument? Wystarczy zainstalować aplikację Visioo-Writer.

Jest to niewielka (nie przekracza 10 MB) aplikacja, która zdolna jest otworzyć nietypowe pliki, z jakimi możemy spotkać się na internecie. Obsługuje on formaty takie jak: .ODT czy .SXW.

Warto jednak zauważyć, że Visioo-Writer wyświetla samą zawartość tekstową wczytanego pliku, pominie nie tylko obrazki, ale i formatowanie tekstu. Wyświetlany plik nie będzie posiadał rozróżnienia na czcionkę, podkreślenia, pogrubienia, nie będą brane pod uwagę żadne tabulatury, rozróżnienie na strony itd. Jednak jeśli zależy nam przede wszystkim na treści takiego pliku – jest to w zupełności wystarczająca funkcja.

01 okno2

Obsługa programu jest prosta, zresztą ascetyczny wygląd okna Visioo-Writer, minimalistyczna ilość buttonów, świadczą o tym, że program został stworzony właściwie w jednym tylko celu – do oglądania plików. Nie mamy tutaj żadnych opcji edycji, ingerencji w tekst. Jednak dla wielu użytkowników będzie to zupełności wystarczające.

Informacje o programie:
Nazwa: Visioo-Writer
Licencja: Program darmowy
[button opcje]Strona domowa[/button]

Powiązane artykuły

Napisz komentarz