Strona główna WindowsSoftware Rainlendar – kalendarz na pulpicie

Rainlendar – kalendarz na pulpicie

przez CoreBlog
01 kalendarz na pulpicie

Chcesz nieco ożywić swój pulpit, a jednocześnie zwiększyć jego funkcjonalność? A co powiesz na kalendarz? Zdecydowanie ładniejszy od systemowego i zdecydowanie bardziej przydatny, ze względu na swoje możliwości… Taki jak Rainlendar.

Tym bardziej, że jest to program darmowy, zajmujący niewiele miejsca na dysku i pożerający niewiele zasobów systemowych.

Po jego uruchomieniu naszym oczom ukaże się niewielki, przejrzysty kalendarz, który dowolnie możemy konfigurować.

01 kalendarz na pulpicie

Dostęp do niego otrzymujemy również z poziomu zasobnika systemowego, gdzie wyświetlana ikona wskazuje liczbę aktualnego dnia miesiąca.

02 sys tray

Klikając nań PPM wyświetlane jest menu, w którym mamy możliwość dodawania nowych wydarzeń i zadań do wykonania, o których Rainlendar będzie nam przypominać, zmiany wyświetlanego miesiąca, czy zmieniania opcji.

03 menu

Po kliknięciu LPM w pozycję z menu Opcje… wyświetlone zostanie okno z możliwością dokonania zmian ustawień programu. Wśród nich znajdziemy takie parametry, jak przeźroczystość kalendarza, jego uruchamianie wraz ze startem systemu, położenie względem reszty otwartych okien Windowsa (np. pod spodem, na wierzchu, na pulpicie), skórki (możliwość ściągania dodatkowych z internetu), skróty klawiszowe i wiele innych.

04 opcje1

Rainlendar to nie tylko ładniejsza alternatywa dla systemowego kalendarza, ale i rozszerzenie pulpitu o dodatkowe możliwości. Ponadto jeśli codziennie masz wiele spraw do załatwienia, o których wypadałoby pamiętać, Rainlendar może ci o nich przypominać.

Informacje o programie:
Nazwa: Rainlendar
Licencja: Program darmowy
Link: Strona domowa

Powiązane artykuły

0 Komentarzy

Mirek 29 listopada, 2013

Świetny program, szkoda tylko, że nie można dopisywać dni świątecznych, bo np. 24 grudnia jest dla Rainlanera dniem powszednim.

Odpowiedz
Stan 5 sierpnia, 2016

Jak go powiększyć na pulpicie?

Odpowiedz

Napisz komentarz