Strona główna Ciekawostki Program wymiany wadliwych dysków dla iMac

Program wymiany wadliwych dysków dla iMac

przez CoreBlog
ikona apple

ikona appleJak się okazuje, wedle ustaleń firmy Apple, dyski twarde produkowane przez Seagate montowane w komputerach iMac (w wersji 21,5 calowej oraz 27-calowej), mogą mieć wrodzone wady, powodujące późniejsze awarie. Stąd też gigant spod znaku jabłka zapowiedział wprowadzenie odpowiedniego programu bezpłatnej wymiany dysków dla wspomnianych urządzeń.

Kogo będzie to dotyczyło? Użytkowników, którzy zakupili iMac`a z dyskami o pojemności 1TB w okresie od października 2009 roku do lipca 2011 roku. Z większością klientów Appla firma się już skontaktowała, ale nie do każdego udało im się dotrzeć. Jeśli chcesz więc sprawdzić, czy i twój sprzęt podlega wymianie, powinieneś wejść pod adres: http://www.apple.com/support/imac-harddrive/ i w odpowiednim formularzu podać numer seryjny komputera iMac.

W przypadku gdyby okazało się, iż twój dysk należy do wadliwej serii – powinien zostać on wymieniony przez Autoryzowany Serwis Apple. Pamiętaj jednak, że na wymianę masz czas do 3 lat od pierwszej sprzedaży detalicznej, ale nie później niż do 12 kwietnia 2013 roku. Dlatego lepiej się spieszyć.

Nie zapomnij o wykonaniu kopii zapasowej danych!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz